Göreve Yazılacak Personel Listesi

Excel Vers. ve Dili
2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
11-03-2020
Arkadaşlar öncelikle iyi günler. Yaptığım iş dolayısıyla 2.000 - 3.000 personeli gruplara ayırıp görevlendirme yapmam gerekiyor. İlgili dosyayı ekledim yardımcı olabilecek var mı?

(Detay vermem gerekirse; Elimde Amir, Erkek Personel ve Kadın Personel diye toplamda 3 sayfadan oluşan yüzlerce kişinin ismi ve bilgileri var. Benden yeri geliyor şöyle bir şey talep ediliyor: "Ankamall Avm'ye 2 Amir, 100 Erkek ve 75 kadın / Optimum Avm'ye 8 Amir, 200 Erkek ve 150 Kadın personel yazılacak. Ben bu talep edilen sayıları yazıp bir buton oluştursam da tıkladığımda Excel, Personel listemden alıp Ankamall Avm başlığı Altına 2 Amir, 100 Erkek 75 Kadın personeli getirse, aldığı personeli tekrar almamak kaydıyla aynı şekilde Optimum Avm başlığı altına 8 Amir 200 Erkek 150 Kadın personeli listeden seçip getirse, böyle bir imkanımız var mı? Yardımlarınıza ve Tavsiyelerinize açığım.

Ekli dosyalar

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Dosyanız eklidir.
Tanımlamalarınıza uygun bir düzenleme olmasına dikkat edilse de; inceledikten sonra siz de göreceksiniz ki;
birçok kontrolün daha yapılması gerekecek.
Örneğin;
Taleplerle, görevli personel sayılarının yetip yetmediği,
Görev süresinin ne kadar olacağı,
Görev yerinden geri geldiğinde ne olacağı,
Rasgele seçimlerin Listede yazılı sıraya göre yapılmasında ve değişiminde kontrolün ne şekilde yapılacağı
ve benzer konularda çalışma ortamınız ve prensiplerinize göre , bu örnek dosya geliştirilebilir.
İyi çalışmalar...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010
11-03-2020
Dosyanız eklidir.
Tanımlamalarınıza uygun bir düzenleme olmasına dikkat edilse de; inceledikten sonra siz de göreceksiniz ki;
birçok kontrolün daha yapılması gerekecek.
Örneğin;
Taleplerle, görevli personel sayılarının yetip yetmediği,
Görev süresinin ne kadar olacağı,
Görev yerinden geri geldiğinde ne olacağı,
Rasgele seçimlerin Listede yazılı sıraya göre yapılmasında ve değişiminde kontrolün ne şekilde yapılacağı
ve benzer konularda çalışma ortamınız ve prensiplerinize göre , bu örnek dosya geliştirilebilir.
İyi çalışmalar...
Çok ama Çok teşekkür ederim. Beni yanlış anlamaz iseniz 3 şey rica edeceğim.
1- Talep sayfasında ilk grubun amir sayısını (B2) yazılan sayının bir eksiğini getiriyor ona bir çözüm bulabilir miyiz? Mesela 2 Amir yazıldıysa 1 amir atıyor.
2- İlk bata düşünemediğim bir durum var benim hatam kusura bakmayın. Her grup için ayrı ayrı sayfalar açmak yerine tek sayfada alt alta bir boşluk bırakıp başına da grubun adını yazılacak şekilde kodu düzenleme imkanımız var mı? Çünkü 50 - 60 grupluk bi görev yazılacağı zaman 50 - 60 sayfa gerçekten hem beni yorar hemde exceli yavaşlatır.
3- Çok gerekli değil ama olursa çok iyi olur. Kişi listesinde bir kaç kişinin yanına görev yazılacağı grubu yazsam onlara özel ayrıcalık olarak yanına yazdığım gruba atama durumu olur mu?

Gerçekten bilginizle zaman ayırarak cevap verdiğiniz ve yardımcı olduğunuz için en içten duygularımla teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Ben de size teşekkür ediyorum, sağolun, varolun.( berhüdar olun :))

Ekli dosyayı indirdikten sonra ;
1. ve 2. "rica"larınıza olumlu olabileceğini tahmin ettiğim çözümler bulacaksınız
3. ise daha sonraya bırakıldı.(Umarım o da bir şekilde çözülür)
Dosyanızda Yeni bir sayfa göreceksiniz: "KONTROL" sayfası
En üstte yer alan Açılır Listeden seçim yaparak istediğiniz sonuçları görebilirsiniz.

Not: Farklı bir soru ve/veya öneriniz olursa lütfen belirtiniz.

Ekli dosyalar

yusuf1284

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Pro 2016 TR
09-02-2028
bende incelemek istedim oluştur butonunu göremedim :)

Excel Vers. ve Dili
2010
11-03-2020
Evet bende inceleme fırsatı buldum da şimdi. Komut verebileceğimiz butonlar kaybolmuş sanırım :oops:

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Excel Vers. ve Dili
2010
11-03-2020
Çok teşekkür ederim. Çok temiz ve sorunsuz olmuş :)

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
İşe yaramasına sevindim, sağolun.