Fon Resmini formulleri bozmadan nasıl yerleştiririm?

Merhaba, araba tanıtım format sayfasına daha güzel görünmesi için sayfanın belirli bir kısmının alt tabana bir resim eklemek istiyorum ve yazıların bu resim üzerinden gözükmesi gerekiyor. Yani resim fon olarak arkada kalacak ama yazılar yukarıda kalacak şekilde ayarlamalıyım. Ancak resmi eklediğimde ve en alta gönder dediğimde resim yazıların altına girmiyor ve yazıları resim olarak gösterdiğimdeyse yazıları satırlara hizalasam bile yazı değil de resim olarak gördüğü için formuller çalışmıyor. Acaba hem formullerin çalıştırmam hem de resmi alta koymam mümkün mü?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu şekilde netice alamazsınız, resmi sayfanın arka planına yerleştirmeniz gerekir, bunun içinde biçim-sayfa-arka plan'ı seçerek bir resim yükleyebilirsiniz.

Söylediğiniz gibi yapınca ancak belgede arka plan resmini görebiiyorum. Ancak ben yazıcıdan çıkardığımda da o resmin arka planda olmasını istiyorum. Mümkün mü?

Ekteki dosyada "Format" sayfasında değiştirdiğiniz bilgiler sheet 1 de de değişiyor ve görüntü istediğiniz gibi sanırım..Bu işi Excel' deki "kamera" özelliği ile yapıp iki resminde şeffaflığını ayarladım..Bu arada ben de arabayı mı değiştirsem diyodum :)

Dosya büyüklüğünü azaltmak amacıyla diğer resimleri sildim. Onları Format sayfasına eklerseniz istediğiniz gibi görünür..