Exel İÇİne Nesne Ekleme Yoluyla EkledİĞİmİz Word Dosyasini AÇmak İÇİn DÜĞme Ekleme...

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Değerli arkadaşlar, exele eklediğimiz word dosyasını, makro kullanarak eklediğimiz düğmeyle nasıl açarız? Düğme ekleyebiliyorum ama nesne olarak oluşturduğum word dosyasına nasıl bağlayacağım? Örnek dosyayla gösterirseniz memnun olurum?

Excel Vers. ve Dili
excel XP
Sn. leumruk
örnek dosya ektedir.Sanırım istediğiniz böyle birşeydi.Ancak sağlıklı kullanmanız için exceldeki açıklamalar bölümünü muhakkak okuyunuz. kolay gelsin....

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Sn. leumruk
örnek dosya ektedir.Sanırım istediğiniz böyle birşeydi.Ancak sağlıklı kullanmanız için exceldeki açıklamalar bölümünü muhakkak okuyunuz. kolay gelsin....
Selamlar,
Sn. hocam, benim istediğim dışardan bir word dosyasına ulaşmak değil, excel'in içine eklemiş olduğum word dosyasını düğmeyle açmak. Örnek dosyayı ekte gönderiyorum. İncelerseniz istediğim daha net anlaşılır sanırım.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Ekli dosyayı inceleyin, istediğiniz bu mu ?

.

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Ekli dosyayı inceleyin, istediğiniz bu mu ?

.
Evet, istediğim tam olarak bu. Eline sağlık, çok teşekkür ederim... Bunu biden fazla word dosyasına da uygulayabilir miyiz? Bana 8 kadar word dosyası gerekiyor. Her birine ayrı düğme atanması gerek. Bir de düğmeye nasıl atadığınızı anlatırsanız sevinirim. Eki yolluyorum... Ek içine yeni bir açıklama ekledim. Orayı okursanız isteğim daha net anlaşılır sanırım.

Son düzenleme:

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
İlave açıklamanızı göremedim.

İşin nasıl yapıldığına gelince;

1) Eklediğiniz Word nesnesini fare ile seçtikten sonra ad kutusuna "MyDoc" yazıp, "Enter" tuşuna bastım. Yani, nesneyi "MyDoc" olarak adlandırdım.

2) Sayfa üzerindeki butona da aşağıdaki kodu atadım;

Kod:
Sub Test()
    Sheets("Sayfa1").OLEObjects("MyDoc").Verb (xlVerbPrimary)
End Sub
Ekleyeceğiniz diğer Word dosyaları ve düğmeler için de siz aynı şeyleri benzer şekilde yapacaksınız.

.