ExecuteNonQuery hatası

sahika51

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010-2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14-09-2027
iyi günler. c# da uygulamaya çalıştığım bir projede verileri accesten almaya çalışıyorum. ancak;
baglanti.Open();
OleDbCommand komut = new OleDbCommand("insert into bilgiler(AdiSoyadi,OkulNo,TcKimlik,BabaAdi,AnaAdi,DogumYeri,DogumTarihi,DiplomaNotu Values('" + txtAdiSoyadi.Text + "','" + txtOkulNo.Text + "','" + txtTcKimlik.Text + "','" + txtBabaAdi.Text + "','" + txtAnaAdi.Text + "','" + txtDogumYeri.Text + "'," + txtDogumTarihi.Text + "," +txtDiplomaNotu.Text + ")", baglanti);

accesteki veri türlerim ise
AdiSoyadi - kısa metin OkulNo-TamSayı TcKimlik-Tamsayı BabaAdi,AnaAdi ve DogumTarihi -Kısa Metin Dogum tarihi Tarih/Saat DiplomaNotu-SayıAlan boyutu Çift

burda sanırım TcKimlik OkulNo veDiplomaNotu kısmında hata alıyorum aşamadım bir türlü yazı diziliminde hata var diyor

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Kıllı kılçık sql string birleşimini unutun...

C#:
OleDbCommand komut = new OleDbCommand("insert into bilgiler(AdiSoyadi, OkulNo, TcKimlik, BabaAdi, AnaAdi, DogumYeri, DogumTarihi, DiplomaNotu Values(@p1, @p2, @p3, @p4, @p5, @p6, @p7, @p8)", baglanti);

komut.Parameters.AddWithValue("@p1", txtAdiSoyadi.Text);
komut.Parameters.AddWithValue("@p2", txtOkulNo.Text);
.
.
komut.ExecuteNonQuery();
komut.Dispose();

.

sahika51

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010-2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14-09-2027
Kıllı kılçık sql string birleşimini unutun...

C#:
OleDbCommand komut = new OleDbCommand("insert into bilgiler(AdiSoyadi, OkulNo, TcKimlik, BabaAdi, AnaAdi, DogumYeri, DogumTarihi, DiplomaNotu Values(@p1, @p2, @p3, @p4, @p5, @p6, @p7, @p8)", baglanti);

komut.Parameters.AddWithValue("@p1", txtAdiSoyadi.Text);
komut.Parameters.AddWithValue("@p2", txtOkulNo.Text);
.
.
komut.ExecuteNonQuery();
komut.Dispose();

.
Teşekkür ederim.