Excellden otomatik çok sayılı power point sunu oluşturmak

batuhanoc

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Offfice 365 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-06-2025
Arkadaşlar merhaba,

Sorunumu daha önce açmıştım fakat hiç cevap gelmedi. Şimdi biraz daha açarak sizden tekrar yardım istiyorum.
Excellde üretilmiş ve her ay üretilmekte olan 100 satış
personeline ait satış raporlarım bulunmakta. Ve her personel için
yaklaşık 20 sayfalık bir grafik barındıran power point sunu
yapılıyor. Her personelde kullandığımız sunu sayfaları aynı.Değişik her personelin sunusunda kullanılan rakamların hücreleri sabit. Yani grafik üretilirken her personel için aynı hücreden rakam çekiliyor.
Yalnızca Personelin grafikteki rakamları farklı. Yani bir macro yazılabilinir. Şu anda her personel için tek tek sunu hazırlıyoruz ve çok zor oluyor. Bu işi
otomatikleştirebileceğim bir program yada bir yöntem önerebilirmisiniz. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Batuhan

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Personel bilgilerinin bulunduğu excel dosyasını ekleyebilir misiniz? 100 personeli de eklemenize gerek yok, birkaç tanesini ekleseniz yeter. Göndereceğiniz dosyada gerçek isimler yerine örnek isimler kullanabilirsiniz.

batuhanoc

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Offfice 365 - Türkçe
19-06-2025
Örnek excell raporları ekte. Satılardaki her bir soru için ayrı bir grafik oluşturup sunuda bir sayfa yapıyoruz. Her elemanda sorular aynı hücrede bulunuyor

Son düzenleme:

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Gönderdiğiniz klasör boş.

batuhanoc

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Offfice 365 - Türkçe
19-06-2025
Örnek dosya

Kusura bakmayın. Örnek dosyalar ektedir. Bir önceki mesajımda dediğim gibi her satırdaki sorular sunumda ayrı birer sayfa olarak grafik oluşturuluyor.
İyi çalışmalar dilerim

Batuhan

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Ekte bir örnek gönderiyorum. Umarım işinize yarar.

batuhanoc

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Offfice 365 - Türkçe
19-06-2025
Teşekkür

İlginiz için çok teşekkür ederim.Örneğinizi inceledim.Gayet mükemmel olmuş. Yalnız ben şöyle bir problem ile karşılaştım. Bizde satış elemanları raporları notes programı ile otomatik olarak ayrı ayrı excell dosyası olarak üretiyor. Sizin örnekte ise tek excell dosyası içinde ayrı ayrı sheetlerden çekmişsiniz. Bu problemi sizce nasıl aşabilirim. İlginiz için tekrar çok teşekkür ederim.

Batuhan

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Her satış elemanının dosyasına kendi adını (Mehmet Gül, Faruk Tuna gibi) vermek şartıyla aşağıdaki fonksiyonları kullanabilirsiniz. Ancak bu durumda hangi satış elemanının grafiğini görüntülemek istiyorsanız onun dosyasını açık tutmalısınız. "Dolaylı" fonksiyonu kapalı dosyadan veri almıyor.

=DOLAYLI("'["&$A$1&".xls]RAP1'!$B$7")

=DOLAYLI("'["&$A$1&".xls]RAP1'!$C$7")
.
.
.
.
=DOLAYLI("'["&$A$1&".xls]RAP1'!$I$7")

batuhanoc

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Offfice 365 - Türkçe
19-06-2025
Teşekkür ederim

Bana yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Batuhan