Excele yapıştırılan resim görüntüsünü hücrelerin arkasına getirmeyi nasıl yaparım?

Deniz_Excel

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
MS Excel 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-10-2026
Merhaba arkadaşlar,
Internet görsellerinden bir resmi ekran alıntısı aracı ile kesip Excele yapıştırdıktan sonra bu resmin excelde arka plan olmasını istiyorum. Dolayısıyla resmi arkaya götür dediğimde Excel de başka mevcut olan şekillerim ve butonlarım var ise resim bunların arkasına geçiyor bunda sorun yok ancak Excel'in kendi hücrelerinin ve o hücrelere yazılan değerlerin de arkasına geçmesini istiyorum. Bunu nasıl sağlarız?
(Not: Saydamlaştırma yaptığımda da değişen birşey olmadı)

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Filigran olarak eklemeyi denediniz mi? Sayfa düzeni menüsünde Arka Plan olarak ekleyebilirsiniz.

Deniz_Excel

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
MS Excel 2016
23-10-2026
Filigran olarak eklemeyi denediniz mi? Sayfa düzeni menüsünde Arka Plan olarak ekleyebilirsiniz.
Merhaba, hayır denememiştim. Dediğinizi uyguladım, hücrelerin arkasına geçti evet ancak şöyle bir durumdan da bahsetmem gerek.
Excel de bu resmin sadece A1:16 dan L1:16 ya kadar olan kısımda eklenmesi gerek. Sizin dediğiniz gibi yaptığımda tüm excel sayfasının arka planı olarak resim geçti. Bunu nasıl yapmamız gerekir?

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Örnek dosyaya bir bakın, istediğiniz böyle bir şey mi?

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Onu ben de bulamadım, bir de alt ya da üstbilgiye resim olarak eklemeyi deneyin isterseniz.

Deniz_Excel

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
MS Excel 2016
23-10-2026
Örnek dosyaya bir bakın, istediğiniz böyle bir şey mi?
Merhaba, evet aynen öyle. Nasıl yapıldığı ve o şeklin istenilen hücrelere nasıl taşınabileceğini de paylaşırsanız sorumun cevabına ulaşmış olurum

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Görsel ekliyorum, ÜstBilgi'in sol-orta-sağ bölümleri var, uygun olana resim ekleyebilirsiniz.
Not : İstenileni karşılamıyorsa, örnek dosya ekleyiniz.
219048