Excel'den SQL'e bağlanma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - TR
Arkadaşlar benim Excel'de bi çalışmam var. Sayfanın birinde bağlantı ayarları var. Fakat ben SQL'e bağlanırken sa kullanıcısı ile bağlanıyorum ama şifresi olmadan. Yani şifresi boş. Şifresini yazdığım zaman bağlanmıyor. Yanlış bir şey mi yapıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz. Kullanıcının şifresi varsa bağlanmıyor yok sa bağlanıyor.?

Excel Vers. ve Dili
office 2007-mssql 2008 R2
Selam,

SQL server'ınızda sa şifresi boş olabilir mi? SQL server'ınız hangi modda çalışıyor? Mixed'mi? Authentication modunda mı?

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - TR
sa şifresi var normal queryden bağlanabiliyorum. Tek sorun şifresini yazdığım zaman kabul etmiyor. Ama kullanıcının şifres boş ise bağlanıyor?

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
bu sorun ıcın REGEDIT ı acıp ordan loginmode yazan yerı aratın tahmınıme gore sadece 1 tane sonuc karsınıza cıkacak oda sql server anahtarlarının altına olacaktır.
onun degerını "1" den "0" a cevırın ardından pc yı restart edın.
Not : 3 ay oncekı mesaja ancak sımdı fırsat bulup cevap verebıldım kusura bakmayın...
ıyı gunler.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Bu şekilde bağlanması gerekir.
Kod:
Driver={SQL Server};Server=myServerAddress;Database=myDataBase;Uid=myUsername;Pwd=myPassword;

Excel Vers. ve Dili
Rusca 2003
Merhaba sanırım yardım eder
Private Sub CommandButton1_Click()
MsgBox ("SQL den veri cekiyorus")
Dim ConnectString, SQLstring, QueryResult
ConnectString = "ODBC;DRIVER=SQL Server; SERVER=192.168.192.168;UID=MyUID; PWD=MyPassWrd; WSID=simpl_wsid; DATABASE=MyWrkDtBase; Address=192.168.192.168,1433"
SQLstring = "select max(col1) C1_max from Table1 where (col2 like '%tu1%' or col2 like '%tu2%')" (baglanmak istediyimis address)
With ActiveSheet.QueryTables.Add(Connection:=ConnectString, Destination:=Range("A1"), Sql:=SQLstring)
.BackgroundQuery = False
.FieldNames = False
.RefreshStyle = xlOverwriteCells
.Refresh BackgroundQuery:=False
End With
ActiveSheet.QueryTables(1).Delete 'Kill connect....
End Sub