Excel'deki bilgiyi access'e atma

Excel Vers. ve Dili
office 2003 türkçe
Arkadaşlar merhaba,
Ben excel dosyasındaki bilgileri gönder butonuna bastığımda access programındaki bir tabloya göndermesini istiyorum.Buradan gönderdiğim bilgileri oradaki ile değiştirecek.Böyle birşey yapmam mümkün mü.Yardımlarınız için teşekkütr ederim.(Her buton kendi satırındaki tüm bilgiyi göndermesini istiyorum
Tablo ismi ITEMPARA olarak geçiyor.Access dosyası da masaüstünde ismi tms2024.mdb olarak geçiyor.)

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
Merhaba

bence bu işlem için makro veya butonlara gerek yoktur, accessde yapacağınız değişiklik excele yansır, excelde yapacağınız değişiklik access'e yansır

ornek : tms2024.mdb dosyasındaki deneme isimli tabloyu açın istediğiniz bir yerde bir değişiklik yapın, daha sonra excel dosyanızı açıp bakın değişiklik aynen yansımış olacaktır, veya tersi excel dosyanızdaki herhangi bir veriyi değiştirin değişiklik tms2024.mdb dosyasındaki deneme tablosuna yansıyacaktır, dosyalar ektedir, iyi çalışmalar dilerim.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 türkçe
Teşekkür ederim.Ama kendi bilgisayarınıza göre yaptığınız için ben bakamıyorum.C sürücüsüne göre yapma imkanız varsa sorunsuz bakabileceğimi düşünüyorum.

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
Teşekkür ederim.Ama kendi bilgisayarınıza göre yaptığınız için ben bakamıyorum.C sürücüsüne göre yapma imkanız varsa sorunsuz bakabileceğimi düşünüyorum.
her iki dosyayı da masaüstüne kopyalayınız, istediğiniz gibiyse gerekli düzenlemeleri ve açıklamaları iletirim.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 türkçe
ben dosyayı açmak istiyorum ama access dosyası user_desktop'un altında arıyor.Bende user_desktop olmadığı için açamıyorum.

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
ben dosyayı açmak istiyorum ama access dosyası user_desktop'un altında arıyor.Bende user_desktop olmadığı için açamıyorum.
access'de deneme isimli tablo üzerinde sağ tuş yapın, "bağlı tablo yöneticisi" , "güncelleştirilecek bağlı tabloları seçin" alanında kutuyu işaretleyin, tamam butonuna bastığınızda kitap1 isimli excel dosyanın konumunu belirtin

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2003 türkçe
Ben şimdi excelden dış veri al ile excel'i yeniliyorum ama excelde yaptığım bişeyi nasıl access'de yeniliyeceğim.Bunu gönder butonu ile yapma imkanız mı yokmu

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
Ben şimdi excelden dış veri al ile excel'i yeniliyorum ama excelde yaptığım bişeyi nasıl access'de yeniliyeceğim.

bahsettiğim ve örneklediğim işlemde zaten access ile excel senkronize çalışmaktadır