excelde ödeme planı tarihi hak.

Excel Vers. ve Dili
Office XP - Türkçe
Değerli forumdaşlar ekteki dosya hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
saygılarımla..

thinker

Banned
Dizi formülü kullandım. Ödemesi gelen satırlar içinse koşullu biçimlendirme uyguladım.

Excel Vers. ve Dili
Office XP - Türkçe
Sayın thinker,
çalışmanız için teşekkürler ,
bu çalışmayı hali hazırda başka bir çalışma dosyasına nasıl monte edeceğiz. ayrıca dikkat ödeme var yazısı yanıp sönebilirmi. formulün başında ve sonunda gözüken {} işaretleri formül içine girildiğinde kayboluyor. ve başka çalışma dosyalarında işlem yapmak istediğimizde değer hatası veriyor.

teşekkürler..
saygılarımla

thinker

Banned
Dikkat ödeme var yazısı yanıp sönebilirmi? Excelin default özelliklerinde yok bildiğim kadarıyla(makroyla halledilebilir. Buna bakacağım). Formüldeki {} işaretleri için formüle girince enter değil ctrl+shift+enter ile çıkmanız lazım. Dizi formülü olduğu için böyle kullanmalısınız.

Excel Vers. ve Dili
Office XP - Türkçe
sayın thinker ,
koşullu biçimlendirmeyi adım adım anlatırmısınız?
ben yapamadım
saygılar.

thinker

Banned
Yeni örnek dosyayı inceleyiniz. Sn.Anemos'un bir çalışmasını uyarladım flash yazı için..(Orjinalinde Şampiyon Galatasaray yazmış. Çalışması süper ama takım kötü :) EN BÜYÜK FENERBAHÇE!!!! ) Koşullu biçimlendirme içinse Necdet Bey'in verdiği link size detaylı bilgi verecektir.

Excel Vers. ve Dili
Office XP - Türkçe
Sayın thinker,
en son çalışmanızı indirdim ve çalışmak istediğim dosyaya makronuzu kaydettim. Fakat diğer açık tüm excel dosyalarının a47 hücresine lacivert renk atmaktadır. Ayrıca dosyayı kapatmak istediğimde ilk açıldığındaki gibi “makroyo devre dışı bırak” “makroları etkinleştir” açıklamalarının bulunduğu menü yeniden ekrana geliyor ve çalışma kitabı yeniden açılıyor ikinci bir kapatma işleminden sonra dosyayı kapatabiliyorum.
Konu hakkında yardımlarınızı bekler hayırlı günler dilerim.
Saygı ve selamlarımla

Excel Vers. ve Dili
Office XP - Türkçe
:yardim: