Excel VCARD Telefon Rehberi Hazırlama Programı

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Excel de hazırlayacağınız telefon rehberini, cep telefonuna aktarabileceğiniz biçimde hazırlar. Android ve IOS da test edildi.

* Program bulunduğu dizinde, rehberiniz.vcf olarak dosya oluşturmaktadır.
* Oluşan rehberiniz.vcf dosyasını cep telefonunuza mail olarak gönderiniz.
* Cep telefonundan gelen maili açıp, eklentileri seçip, Önizle deyin. (İlgili program seçimi çıkar ise Rehber i seçin)
* Çıkan listeden Cihaz ı seçerek aktarımı tamamlayın.

http://asriakdeniz.com/excel-vcard-rehber-hazirlama/

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Güncelleme V1.6

* Ev telefonu seçeneği eklendi.

Andorid 7.1.1 vcard 3.0 da da test edildi.

denese

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2019
Merhaba,

Android 7.0 sürümünü kullanıyorum. Liste sayfasındaki C sütununun hücre biçimini, hücrenin başına 0 koyabilmek için "Metin" olarak düzeltip 05xxxxxxxxx şeklinde veri girerek rehberi oluşturdum. Deneme amaçlı, vcard versiyonunu 2.1 ve 3.0 olarak oluşturup ayrı ayrı rehberi telefona aktardığımda, her iki versiyonda da numaranın arasına "-" yerleştirdi.

Örnek: 05x-xxx-xxxxx

Hatanın sebebini çözebilmiş değilim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Merhaba,

Android 7.0 sürümünü kullanıyorum. Liste sayfasındaki C sütununun hücre biçimini, hücrenin başına 0 koyabilmek için "Metin" olarak düzeltip 05xxxxxxxxx şeklinde veri girerek rehberi oluşturdum. Deneme amaçlı, vcard versiyonunu 2.1 ve 3.0 olarak oluşturup ayrı ayrı rehberi telefona aktardığımda, her iki versiyonda da numaranın arasına "-" yerleştirdi.

Örnek: 05x-xxx-xxxxx

Hatanın sebebini çözebilmiş değilim.
Oluşan vcf dosyasının note defteri ile açıp bakın. Numaralar düzgün mü?
Büyük ihtimalle anroid sürümü değil de telefon markasının bir kullandığı bir biçim olabilir.

Telefonun kendi oluşturduğu vcf dosyasını inceleyin. Numaraları nasıl oluşturmuş.
Telefonun oluşturduğu örnek vcf dosyasını gönderebilir misiniz?

denese

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2019
Merhaba Asri Hocam,

Excel dosyasının oluşturduğu vcf dosyası düzgün. Telefon, oluşturduğu vcf dosyasını 05x-xxx-xxxxx şeklinde oluşturuyor. Dediğiniz gibi telefon markasının (Sony Xperia Z3+) oluşturduğu bir biçim sanırım.

Örnek dosya ektedir.

Saygılar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Merhaba Asri Hocam,

Excel dosyasının oluşturduğu vcf dosyası düzgün. Telefon, oluşturduğu vcf dosyasını 05x-xxx-xxxxx şeklinde oluşturuyor. Dediğiniz gibi telefon markasının (Sony Xperia Z3+) oluşturduğu bir biçim sanırım.

Örnek dosya ektedir.

Saygılar
Evet buna yapacak bir şey yok.
Peki programın oluşturduğu vcf yi tireli aldığında numara arama yapamıyor mu? Yapabiliyor ise sorun yok. Bu şekilde idare edilecek :)

denese

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2019
Evet arama yapabiliyor Asri Hocam, desteğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Emeklerinize sağlık.

Excel Vers. ve Dili
2013
Link Guncel değil yenilemeniz Mumkun mu

Link Guncel değil yenilemeniz Mumkun mu

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Güncelleme V1.7

* Fotoğraf aktarma özelliği test edildi. Adroid ve IOS da foto aktarımı sağlandı.
Vcard sürümü seçimi önemli, Telefon işletim sisteminin desteklediği vcard sürümü için 2.1 yada 3.0 olarak seçim yapılması gerekiyor.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Güncelleme V1.8

* Liste hazırlanırken, fotoğraf seçimleri toplu olarak yapılabilir.
* .vcf dosya oluşturma işlemi hızlandırıldı.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Bayağı kaliteli "Bot" yazmaya başladılar ... güzel doğrusu.

Kaliteden kastım; forumu "Türkçe" olarak algılaması, ona göre "Türkçe karakter" desteği sağlaması, üyelik yaparken doldurulması gerek alanları (Excel versiyon vb) mantıklı bir şekilde doldurması vb ....

.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Bayağı kaliteli "Bot" yazmaya başladılar ... güzel doğrusu.

Kaliteden kastım; forumu "Türkçe" olarak algılaması, ona göre "Türkçe karakter" desteği sağlaması, üyelik yaparken doldurulması gerek alanları (Excel versiyon vb) mantıklı bir şekilde doldurması vb ....

.
Doğru konulara mesaj yazmasıda güzel.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Bu sorunla karşılaşıyorsanız ve bir çözüm bulmak istiyorsanız,İndir Excel için vCard Dönüştürücü Yazılım uygulamasını denemenizi tavsiye ederim. Bu Excel to VCF Converter yazılımı, kişileri Excel Elektronik Tabloları Rehberinden vCard dosya uzantısına geçirmenize yardımcı olacaktır.
Sizin programınıza ihtiyacımız yok sayın BOT, bizim programda yeterince iş görüyor :)