Excel Ekranı kaplamış şekilde açılmıyor

Excel Vers. ve Dili
2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-01-2024
Merhabalar.
Aşağıda resimde gösterdiğim gibi excel hep saçma bir ekran boyutun da açılıyor. Her açılışta manuel olarak sağ üstte kapatın yanındaki "ekranı kapla" tuşuna basarak tam ekran yapıyorum. Çok sinir bozucu. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz?

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Özel kişi
Excel penceresinin yanlarından tutup istediğiniz pozisyona getirin, dosyayı kapatıp tekrar açın.

Bir kaç defa bu işi yaptıktan sonra Excel ne istediğinizi anlayacaktır diye düşünüyorum ....

.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Haluk Bey'in belirttiği gibi otomatik olarak algılamaz ise şu şekilde yapınız.

Ekranı belirli bir boyutta açılmasını sağlamak için Shift Tuşuna basılı tutarak boyutlandırınız ve pencereyi kapatıp açınız.
Tam ekran olarak açılmasını istiyorsanız Yine aynı şekilde Shift Tuşuna basılı tutarak Ekran büyütme işaretine basınız ve pencereyi kapatıp açınız.

Artık Tanımladığınız şekilde açılacaktır.

iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2010
06-01-2024
Cevap için teşekkür ederim. Ekran kaplanmış hali hariç hangi boyuta getirirsem o boyutta açılıp kapanıyor.. Ne yazık ki tam ekranda açılmıyor.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Profilinizden göründüğü kadarıyla Office 2010, resimden anlaşıldığı üzerede Win7 kullanmaktasınız, Win10 ve Office 2016 Kullandığımı belirtip aşağıdaki adımları uygulamayı deneyiniz. (Söz konusu değişiklik benim sistemimde sorunsuz çalıştı)

1- Başlat > Çalıştır [Win+R] > Regedit yazarak Düzenleyiciyi açın.
2- Bilgisayar > HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Office > [Sürümünüze ait olan anahtarı seçin.] (Örneğin 16.0) > Excel > Options Anahtarına geliniz.
3- Bu anahtar üzerinde Fare ile sağ tıklayıp > Ver i seçiniz. Bu anahtarın yedeğini bir kenara alınız.
4- Yedek aldıktan sonra Sağ tarafta bulunan Maximized değerine çift tıklayınız. ve çıkan kutuda değişiklik (3) yapınız. [2 = Pencere , 3 = Tam Ekran]
6- Excel i açıp test ediniz.

* Değişiklik gözlenmezse Yeni oluşan anahtarı silip daha önce yedek aldığınız yerden açarak yada Regedit > Dosya > Al yolu izlenerek eski haline getiriniz.

** Regedit de başka bir şeye dokunmayınız zira yapılacak ayarlar sonucu sisteminizde olası sorunlar oluşabilir!

Kullandığınız versiyona göre Yolu düzenleyiniz. (Yol gösteriminde 2016 Kullanıldı)
Office 2003 için 11.0
Office 2007 için 12.0
Office 2010 için 14.0
Office 2013 için 15.0
Office 2016 için 16.0

İyi çalışmalar.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2010
06-01-2024
merhaba.
dediğiniz anahtara kadar ulaştım. Değer zaten 3 müş... ama yine de tam ekran açılmıyor. 2 yaptım belki aklı yerine gelir diye, sonra yine 3 yaptım sonuç yine aynı. sanırım ofice yi kaldırıp tekrar yükletmem gerkecek.
teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR
Sorun güncel. Önerileri yapmama rağmen düzelmedi. Farklı bir çözüm önerisi olan var mı acaba?

Ofiice 2013 Tr, Win7

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Alternatif;

Exceli açın.
Görev çubuğunda görünen excel sembolü üzerinde sağ klik yapın.
Açılan menüde "Excel" seçeneğine tekrar sağ klik yapın ve "Özellikler" seçeneğini seçin.
Ekrana gelen pencerede "Çalıştır" bölümünden "Tam Ekran" seçeneğini seçip işlemi tamamlayın.

Sonra exceli kapatıp tekrar açın.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR
Teşekkür ederim Korhan Bey, tarif ettiğiniz yerde zaten "Tam Ekran" seçili. "Pencere" olarak değiştirip daha sonra tekrar "Tam Ekran" yaparak denedim yine olmadı.

Bu arada bir bilgi daha vereyim; ilk açtığım Excel tam ekran olarak açılıyor, ondan sonra açtığım dosyalar tıpkı yukarıdaki örnek resimdeki gibi.

atini375

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel-2007 türkçe
01-05-2025
Merhaba,

Profilinizden göründüğü kadarıyla Office 2010, resimden anlaşıldığı üzerede Win7 kullanmaktasınız, Win10 ve Office 2016 Kullandığımı belirtip aşağıdaki adımları uygulamayı deneyiniz. (Söz konusu değişiklik benim sistemimde sorunsuz çalıştı)

1- Başlat > Çalıştır [Win+R] > Regedit yazarak Düzenleyiciyi açın.
2- Bilgisayar > HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Office > [Sürümünüze ait olan anahtarı seçin.] (Örneğin 16.0) > Excel > Options Anahtarına geliniz.
3- Bu anahtar üzerinde Fare ile sağ tıklayıp > Ver i seçiniz. Bu anahtarın yedeğini bir kenara alınız.
4- Yedek aldıktan sonra Sağ tarafta bulunan Maximized değerine çift tıklayınız. ve çıkan kutuda değişiklik (3) yapınız. [2 = Pencere , 3 = Tam Ekran]
6- Excel i açıp test ediniz.

* Değişiklik gözlenmezse Yeni oluşan anahtarı silip daha önce yedek aldığınız yerden açarak yada Regedit > Dosya > Al yolu izlenerek eski haline getiriniz.

** Regedit de başka bir şeye dokunmayınız zira yapılacak ayarlar sonucu sisteminizde olası sorunlar oluşabilir!

Kullandığınız versiyona göre Yolu düzenleyiniz. (Yol gösteriminde 2016 Kullanıldı)
Office 2003 için 11.0
Office 2007 için 12.0
Office 2010 için 14.0
Office 2013 için 15.0
Office 2016 için 16.0

İyi çalışmalar.
bu şekilde benim sorunum çözüldü teşekkürler...