Excel Dershanenin zenginleştirilmesi hakkında,

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
Merhaba arkadaşlar
Herkese iyi çalışmalar.

Forumumuz gerçekten çok zengin ve günden güne daha da zenginleşmekte.
Bu gerçekten çok güzel, fakat benim dikkatimi çeken bir konu var
Excel Dershanesi bölümünün çok da zengin olmaması.

Admin ve moderator arkadaşların sorulara cevap vermekten Excel Dershanesi'nin zenginleştirilmesi için
yeteri kadar vakit ayıramadığını görüyorum. Bu durumda bence herkese görevler düşüyor,

Sevgili Admin ve Moderetor arkadaşlar da uygun görürse bu mevzuuda benim fikrim;

Dershaneye katkıda bulunmak isteyen arkadaşlar
(Ben şu konu hakkında Excel Dershanesine katkıda bulunmak istiyorum) diye
moderator arkadaşlara mesaj yazsın eğer onay gelirse, çalışmasını göndersin.
Böylece hem dershanemiz zenginleşecektir, hem de bu çalışmaya katılan
arkadaşlar insanlar için faydalı birşeyler yapmaktan mutlu olacaklardır.

(Sözüm paylaşmayı sevenlere) :arkadas:

Fikir, görüş ve eleştirilerinize ......

iyi çalışmalar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn isakarakus

Ã?ncelikle dersanemize yaptığınız katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Ã?neri ve görüşlerinize yürekten katılıyorum. Üyelerimiz notlarının yayınlanması ile ilgili talepte bulunması bizleri çok mutlu edecektir. Bizler kendi asıl işlerimizlede ilgilenmek zorunda olduğumuzdan, bu tip araştırma ve zaman ayırmanın gerekli olduğu çalışmalara sizlerinde ortak olması en büyük arzumuzdur. Sn danersin ve sn xxrt'nin değerli çalışmalarından sonra şu ana kadar siz dahil iki üyemizin çalışması yayınlanmıştır. Bu katkının artması dileği ile.

Not:şimdi diyeceksiniz ki bir tane bile notu olmayan sana ne oluyorda cevap yazıyorsun. :oops: Söz bende bir çalışma ekleyeceğim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
:(
Not:şimdi diyeceksiniz ki bir tane bile notu olmayan sana ne oluyorda cevap yazıyorsun. Söz bende bir çalışma ekleyeceğim.
estağfirullah,
ne demek efendim.
leventm
Moderatör

Nereden: Tekirdağ
bu da laf salatası değil ya :)

Bu forumu zenginleştiren, bizlere karşılıksız yardım edenler sizler (admin, moderatorler ) değil misiniz,
size mazeret sormak ne haddimize, sizler (admin, moderatorler )zaten elinizden gelenden fazlasını yapıyorsunuz.
çok çok teşekkürler.
:bravo: :bravo: :bravo:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sn isakarakus

Teşekkürler dersanedeki emek verilmiş çalışmanız için. Bu tip katılımlar beni çok mutlu ediyor. Tüm arkadaşlarında Excel'le ilgili belli bir konuyu derli toplu olarak ele aldıkları çalışmalar varsa ve uygun görülürse dersane kısmında yayınlamaktan memnuniyet duyarız.

leventm,
bir tane bile notu olmayan sana ne oluyorda cevap yazıyorsun.
Levent bey sizin forumdaki çabanız tüm dersanedeki çalışmalara bedel.. Orayı dert etmeyin eminim isakarakus gibi arkadaşlarında sayesinde kısa zamanda ihtiyaca karşılık verecek seviyeye gelir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
isakarakus,
bizlere karşılıksız yardım edenler sizler (admin, moderatorler ) değil misiniz,
Þimdi isim isim saysam kesin birilerinin ismi eksik kalır kırılır o yüzden şöyle ifade edeyim. Bu ortamda samimi bir şekilde bulunan , sorusu ile cevabı ile katkıda bulunan arkadaşlar ile moderatörler arasında siz biz diye bir ayrım görmüyorum. Hepimizin iyi bildiği yada eksik bildiği konular olabilir ve bu bilgileri birbirimile paylaşıyoruz.

Not : Yukarıda zaman darlığı geçmişti. İşyerindeki acemi düzeydeki excel dosyalarımı bir türlü zaman bulup yapamamıştım. Bu haftasonu yapmaya karar verdim. Ama İÞ olunca nedense beynim duruyor. :D Foruma soru olarak göndermeyi düşünüyorum bazılarını. :)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
Sevgili @danersin

İşyerindeki acemi düzeydeki excel dosyalarımı bir türlü zaman bulup yapamamıştım. Bu haftasonu yapmaya karar verdim. Ama İÞ olunca nedense beynim duruyor. Foruma soru olarak göndermeyi düşünüyorum bazılarını.
evet,
gerçekten Ã?ÐRETMEK için güzel bir yöntem. :D

sorusu ile cevabı ile katkıda bulunan arkadaşlar ile moderatörler arasında siz biz diye bir
gerçekten çok alçak gönüllüsünüz.

:bravo:
bu forumdaki saygınlık da herhalde bundan kaynaklanıyor.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Merhaba Arkadaşlar,
aslında benden önce yazan arkadaşlar gereken herşeyi yazmışlar, ancak admin hastalığı işte bende bu konuda birşeyler yazmassam olmazmış gibi hissettim.

Ã?ncelikle konuyu açan Sayın isakarakus'a teşekkür ediyorum. Kendisi konuyu özünden yakalamış.
Bu forum paylaşım platformu olmak için kuruldu. Buradaki düşünce hiçbir zaman üyeler sorsun moderatörler cevaplasın olmadı.
Buna ne zamanımız yeter, ne bilgimiz.

Forumun gelişmesi ve büyümesi sizlerin katkılarıyla olabilir.
Foruma nasıl katkınız olabilir;
- Düzenli ziyaret ederek.
- Diğer kullanıcıların da ilgisini çekebilecek konuları paylaşarak.
- Sorular sorarak.
- Gelen sorulara bildiğiniz kadarıyla cevaplar vererek.
- Uzman olduğunuz konuları bir sunum şeklinde toparlayıp Dersanede yayınlatarak.
- Forumu beğenebileceğini düşündüğünüz arkadaş ve tanıdıklarınıza tavsiye ederek.

Bakın katkıda bulunmak isteyen herkesin yapabileceği bir şey mutlaka var.

Böyle kaliteli ve elit bir topluluğun içinde bulunmaktan son derece mutlu ve gururluyum.

Hepinize sonsuz teşekkürler. :bravo: :bravo: :bravo:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
merhaba,
Dershanemizde ille de olması gereken konuların
bu başlık altında veya herhangi başka bir başlık altında
tekliflere açık olarak mesaj yazılmasını teklif ediyorum.

ilk mesaj benden.

Makro- Excel'de kod yazmaya başlıyorum başlığı altında

Makro nedir, makro kaydetmek, nesnelere makro atamak..

Editör nedir, nasıl açılır (Microsoft Visual Basic Editor)

Editörün genel görünüşü, bölümleri ve işlevleri.

Modul nedir, Nasıl kod yazılır.
konularını içeren çalışmaya başladım.

Tabi ne zaman biter bilmiyorum. :D

İlle de olması gereken konuların içerisinde şuan benim aklıma gelen

Editörde form eklemek, form nesne yönetimlerini içeren bir konu olabilir,

listbox ve combobox listelerini dizilerle yönetmeyi içeren bir konu olabilir

ayrıca Excel'e yeni başlayanlar için Fonksiyonları öğreniyorum başlığı altında fonksiyonların tanımlarını ve genel kullanım kurallarını içeren konu olabilir.......

Merak edilen konuları içeren başlıklar olabilir.

gerçi forumuzda bütün bilgilere ulaşmak mümkün ama
insanların konuları bir bütün olarak öğrenmeleri daha faydalı olur kanaatindeyim.
iyi çalışmalar