excel den word a özel yapıştırla taplo yapıştırma.

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
merhaba
excel sayfasındaki 2 taployu word a yapıştırmak gerekiyor.bu taplolar excel de güncellendiğinde word da da güngellenmeleri gerekiyor.ben bu taploları kopyalayıp
word da özel yapıştır/yapıştır(HTML biçimi) seçip tamam diyorum.bu tablolardan ilk yapıştırdığım güncelleşirken ikinci yapıştırdığım güncellenmiyor.bunarın ikisininde güncellenmesi için ne yapmam gerekiyor.

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
teşekkür ederim, fakat bende videoda anlatılanda olduğu gibi seçenekler çıkmıyor."sadece yapıştır,özel yapıştır,bağlantı oluştur" diye 3 seçenek var.ve sadece "özel yapıştır da kaynak eşleştirmeyi koru ve excele bağla" diye bir seçenek var.diğerleri iş görmüyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 (64bit) - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26/05/2022
Kopyalanan içerik resim olarak yapıştırılabilir. En çok bunu kullanıyorum açıkçası word e tablo yapıştırırken.

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
İlginiz için teşekkür ederim.Resim olarak yapıştırırsak,excel değiştiğinde acaba güncelliyor mu? Bir de rica etsem bunu nasıl yaptığınızı anlatirmisiniz.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba @aybekcan,

Excel de seçiminizi yapıp kopyaladıktan sonra Word de yapıştırırken yine yapıştırma seçenekleri arasında yer alan "resim olarak yapıştır" seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bunun dışında excel tablonuzda değişiklik yapılması halinde word dosyasına anında yansımasını istiyorsanız (Biçimlendirmeler yansıtılmadan) Word de Posta sekmesinde adres mektup birleştirmeyi inceleyiniz, işinizi görebilir.

İyi çalışmalar.
D8A695D5-F590-4CAE-B65D-537E9AB21E0C.gif

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
29-05-2025
Sayın netzone,

Günaydın ve iyi hafta sonları.
Yukarıdaki iletinize eklenen hareketli resimlerin (gift) nasıl yapıldığını rica etsem, anlatabilir misiniz?
Özel bir yazılım mı kullanıyorsunuz?

İlginiz ve yanıtınız için önceden teşekkürler.

Sevgi ve saygılar.

Son düzenleme:

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
2. mesajda belirtilen yöntem gibi yapılan çalışmanın ekran görüntüsünü kaydedip, aşağıda ekledim ....

(Ekran görüntüsünü kaydetme programı: LICEcap)

.

Son düzenleme:

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Üstadım,

Bu dinlence gününüzde zaman ayırarak, verdiğiniz katkı ve emek için teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun.

Yaşım 72, sitemizden ve sizlerden her gün yeni bir şeyler öğreniyorum.

Hareketli resimler (gif) çok net gözüküyor. Sizi sıkmazsam ek bilgi isteminde bulunabilir miyim? Şöyleki:
Ekran görüntüleri ayrı ayrı alındıktan sonra mı, birleştirme oluyor? Yoksa, video çekimi gibi mi yapıyorsunuz? Özel bir ayarlama yapılıyorsa, nasıl?
Excel'de yapılan değişiklikler, Word'e aynen yansıyor; Özel Yapıştır'ın hangi seçeneği kullanılıyor?

Sevgi ve saygılarımı sunarım.

Son düzenleme:

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Sayın assennucler;

Eğer bu son mesajınız bana hitaben ise; öncelikle, nezaketinizden ötürü ben size teşekkür ederim.

Diğer yandan, ekran görüntüsünü almak için önerdiğim LICEcap programını kurduktan sonra, programı çalıştırdığınızda; zaten pencerenin sağ alt köşesinde 2 tane buton göreceksiniz. Bir tanesi; "Record" (Kaydet), diğeri ise "Stop" (Durdur). Tıpkı, telefon veya video kamera kullanır gibi yani. Benim kullandığım programda herhangi bir özel ayar yapmaya gerek yok, sadece kaydedilecek ekran alanını istediğime göre LICEcap program ekranını çekiştirerek ayarlıyorum, o kadar ...

Sonra; kaydettiğiniz GIF dosyasını örneğin, hizliresim.com gibi bir siteye yükleyip orada sizin için otomatik olarak oluşturulan "Forumlar için link" kısmını kopyalayıp, buradaki mesajınıza yapıştırıyorsunuz.

Eğer, kaydettiğiniz GIF dosyasını bilgisayarınızda kendi kendinize görüntülemek isterseniz yapacağınız iş; kaydettiğiniz GIF dosyasını masa üstünde, kenarda bir yere kopyalayın. Daha sonra herhangi bir internet tarayıcı programını açın (Internet Explorer, Fire Fox vb), bu program penceresini biraz küçültün, öyle ki; yanında bir bölümde masa üstünü görebilesiniz. Masa üstünde bu bölümde yer alan GIF dosyasını fare ile tutup, tarayıcı penceresinin üstüne sürükleyin, bırakın. Tarayıcınız, GIF dosyasını oynatmaya başlayacaktır.

Ayrıca; Excel'den kopyalanan alanı ben Word'e yapıştırırken, GIF'te görüldüğü gibi; çıkan seçenekler arasında yer alan "Link & Keep Source Formatting" seçeneğini kullandım. Türkçesi herhalde; "Bağ yapıştır ve kaynaktaki biçimlendirmeyi koru" gibi bir şeyler olması lazım, emin değilim ...... Bu seçenekle, kopyalanan Excel alanı içerdiği biçimlendirme özellikleriyle birlikte kopyalanıp, Word belgesine statik bir meta-veri gibi değil, dinamik olarak "bağ" şeklinde Word belgesine gömülmektedir. Böylece, Word'e yapıştırdığımız Excel alanı artık canlı bir alandır. Excel'de yaptığımız her değişikliğin, Word'deki alana da anlık olarak yansıması sağlanmıştır.

Kaydedilen ekran görüntüsünün netliğiyle ilgili olarak söyleyebileceğim şudur ki; örneğin 8 No'lu mesajda ben ekranın yarısını Excel için, yarısını da Word için kullandım. Amacım, hazırladığım GIF dosyasında anlık veri değişimini izleyene anlatabilmekti. Burada, Excel'in A1:H23 gibi bir aralığı görüntüleniyor. Yani, nispeten ufak bir bölüm.

Sonuçta; ücretsiz bir program olarak, son derece başarılı bir program diyebiliriz yani ...

Selamlar,

.

Son düzenleme:

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Sayın Haluk,

Evet, mesajım sizin için yazıldı. Bu kadar kısa süredeki güzel yanıtınız için çok teşekkür ederim.

Sizler bizleri eğiten, yol gösteren gönül dostları olarak yüreğimizde çok müstesna yerdesiniz. Allah'ım sizin gibi üstatları başımızdan eksik etmesin.

Her şey gönlünüzce ve kazancınız bol olsun.

En içten sevgi ve saygılar.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Sayın assennucler; ben de size teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim.

.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
Türkçe
Arkadaşlar bazen kulağı tersten göstermek işe yarar.
Bu gün Excel'deki yaptığım Rüzgar Gülü Grafiğini veri satan arkadaşların " ÖZEL YAPIŞTIR, RESİM OLARAK YAPIŞTIR" kısmında sorun yaşadıklarını gördüm. Excel içinde bir makro ile worde gidip resim olarak yapıştırmanın yollarını aradım (Burada ve başka sitelerde)
Öğlen aklıma geldi, BÜTÜN İŞİ EXCEL'E YAPTIRIP, WORD'e sadece CTRL+V yaptırdım.
şöyledi, zaten istaston değiştirce grafik zaten hazırlanıyor ve hafızaya atılıyordu ( Videodaki gibi :
)
Ben hafızadaki grafiği excelde aynı sayfada boş bir yere makro ile sırayla CTRL+V CTRL+C DELETE yaptırdım
Hafızada doğrudan resim kaldı.
Acemiler bile CTRL+V ile word'e yapıştırabilir hale geldi.

Not : Ben excelde ufak çözümler bulsam da , özünde acemi olduğumdan, ustalar belki bu işi makroyla filan halledebilir. Öğrenmekten mutlu olur, şimdiden teşekkür ederim.
Güzel günler diliyorum.
Şair-yazar Ahmet Ünal ÇAM
https://www.youtube.com/ahmetunalcam/