Excel aktif hücre gösterme-işaretleme eklentisi

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25/05/2022
Excel aktif hücre gösterme-işaretleme
Excel’e eklenti olarak eklenir ve diğer excel dosyalarında aktif pasif yapılarak kullanılabilir. Aynı anda satır ve sütun seçerek işaretleme ve sadece hücre rengi ile işaretleme yapılabilir. İşaretleme rengi değiştirilebilir.
Programda seçilen işaretleme rengi kaydedilir. Sonraki açılışta kullanılabilir.

y.selim

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
18-05-2025
Merhaba, elinize sağlık.

Seçilen hücreye ait tüm satırı renklendirme özelliği de eklense daha kullanışlı olurdu.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
25/05/2022
Merhaba, elinize sağlık.

Seçilen hücreye ait tüm satırı renklendirme özelliği de eklense daha kullanışlı olurdu.
Öneriniz için teşekkür ederim.
Renklendirme problemli bir işlem ancak sadece satır ve sadece sütun seçimi ekleyebilirim.
Belki 10 hücre satır ve sütun olarak seç de eklenebilir.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Belki tüm satır ve tüm sütun yerine ekranda görünen satır ve sütun renklenirse daha efektif sonuç alınabilir. Bana göre ekranda görünmeyen satır ve sütunların renklenmesinin excele külfetten başka hiçbir esprisi yok.

y.selim

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
18-05-2025
Haklısınız tüm satırı boyamanın bir manası yok, tüm satır derken ekranı kaplayacak kadar demek istemiştim. Yanlış ifade etmişim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
25/05/2022
Merhaba,

Belki tüm satır ve tüm sütun yerine ekranda görünen satır ve sütun renklenirse daha efektif sonuç alınabilir. Bana göre ekranda görünmeyen satır ve sütunların renklenmesinin excele külfetten başka hiçbir esprisi yok.
Evet, bende bu işlemde sadece seçim özelliğini kullandım. Her hangi bir problem oluşturmuyor. Amacı da karşılıyor.