ETA V8 SQL progarmından excele veri çekme

DAYWALKER2018

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-05-2025
Merhaba arkadaşlar,

ETA V8 SQL programını kullanıyoruz. Gelen siparişlerin kutularına etiket basmak için bir Excel hazırladım.
Firma Adres ve Üretim kod bilgilerini programdan excele çekip sonra hazırlamış olduğum excele bilgileri yapıştırıyorum. Bu işi ara ara yapmak zorundayım ki bilgilerim güncel olsun.
ETA V8 SQL den verileri direk kullanmış olduğum excele çekme şansım var mıdır ?

DAYWALKER2018

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2016
07-05-2025
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Fakat benim istediğim bu değil. Bunu yapabiliyorum :) Şöyle farz edin bu verileri hiç Eta'yı açmadan direk kayıtlı olduğu Server excel üzerinden bağlanıp çekmek istiyorum. Daha önce başka bir muhasebe programı kullanıyordum ve onda böyle bir şansım vardı. İşin özü şu aslında excelde standart bir rapor şablonu oluşturacam ve oraya verilerin güncellenmesini otomatik olarak yapmak istiyorum. Exceli açıp veri güncelle dediğimde etanın servara bağlanıp verinin olduğu veritabanından bilgileri çekecek.
Umarım anlatabilmişimdir demek istediğimi :)

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Excel'in "dış veri al" özelliğini deneyin. İstediğinizi bu yapabilir...

Excel Vers. ve Dili
mıcrosoft exel türkçe
29/06/2023
etanın data belleğinde öyle bir şey varmı bilmiyorum...hiç öyle bir ihtiyacım olmadı...etanın server bölümü burada öyle bir şey yok gibiScreenshot_1.jpgadı

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Klasördeki dosya veya uygulamalarla bir işlem yapmayacaksınız...
Aşağıda resimde görünen sihirbazı çalıştırarak SQL Server dan, veri almak istediğiniz tabloyu seçerek Excel'e düşüreceksiniz o kadar...

Adsız.jpg