en çok kaç kişi online oldu -->> 37 vs. 73

Excel Vers. ve Dili
off_2003_TR
merabalar, :hey: ben bunca zamandir hep bu siteye (windows ME kullaniyoken) int.explorer 5.5 ile giriyordum.. bugun ilk kez (XP ile) int.explorer 6.0 kullanirken dolaşyorum siteyi..
şunu farkettim.. hani ana sayfada "sitede bugune kadar en çok kullanıcı şu şu tarihte online oldu" diye bi gösterge var ya..
işte ben win-milenyum kullanırken orda hep 73 yazardı.. :)
bugun ilginç olan orda 37 yaziyo olmasi.. :D
acaba bu sayiyi moderatorler mi degistirdi ve bu degisim benim işl.sistemimi degistigim güne denk geldi.. yoksa benim blgsyr mı bozuktu da rakamların dizilişini ters yapıyodu.. :lol:

merak ettim.. var bi acayiplk ama, anlamadm.. :? farklı windows ve explorer sürümü kullananlar :arkadas: , siz de kaç gözüküyo bu sayı..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn civerb

73 rakamı geçen yıla ait bir rakamdı. Bu sene bu rakamı tekrar sıfırlayarak ayrı değerlendirmeye karar verdik,geçen günlerdede 37 kullanıcı online olunca rakam 37 olarak kayda geçti. 73-37 ilginç bir tesadüf olmuş,sonuç olarak sizin pc de hiç bir gariplik yok. :D

Excel Vers. ve Dili
off_2003_TR
hakkaten cok hoş bi tesadüf.. :hihoho:
:lol: bu sene bu rekoru da kırabilelim hep beraber..

T

TRABLUS

Misafir
Toplam 44 kullanıcı online :: 28 Kayıtlı, 1 Gizli ve 15 Misafir [ Admin ] [ Moderator ]
Sitede bugüne kadar en çok 44 kişi Sal Mar 01, 2005 11:30 tarihinde online oldu.
Bugün rekor kırıldı.Yokmu arttıran biz böyle giderse 73 ü de kırarız hehehe

G

Guest

Misafir
Umarım daha çok üye ve online gibi güzel dereceler yaparak niceliğimizin yanında niteliğimizde artırabiliriz. :hihoho: :hihoho:

Excel Vers. ve Dili
off_2003_TR
Sitede bugüne kadar en çok 117 kişi Cmt Mar 12, 2005 06:38 tarihinde online oldu.

117 takdir-e şayan bi kalabalık, süper.. :icelim:
lakin anlamadıgım cumartesi sabahin köründe bu kadar insan nasıl toplaştı burda.. :bravo: + :?
yani bu 06:38 e inanamadim, 18:38 olmasın sakın.. :D :D

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın civerb,
sitenin gelişmini dikkatle takip ediyor olmanız taktire değer.
Teşekkürler.

Bu sayıları bizde serverdeki giriş kayıtlarından takip ediyoruz.
Ancak maalesef bu seferki online rekoru gerçek değil.

Bildiğiniz gibi forumuz bir çok arama motorunun listesinde yer almaktadır.
Bu arama motorları (goggle, yahoo, msn gibi) listelerindeki sitelerin güncel hallerini indexlemek için bazı yardımcı program ve yazılımlar kullanıyorlar.
İşte bu programlar siteleri düzenli olarak ziyaret ediyor ve giriş sayfasından yola çıkarak alt sayfalara doğru inerek mevcut ve en son gelişlerinden bu yana oluşan sayfaları otomatik olarak ziyaret edip indexliyorlar.

Bu işlemi yüzlerce farkli İP numarası ile aynı anda yapıyorlar.
Ziyaret ettikleri sitede ne kadar yeni sayfa varsa o kadar çok kapasitelerini bu adrese ayırıyorlar.

Bizimde son zamanda epey fazla ziyaretçi almamız ve buna bağlı olarak oluşan yeni sayfa sayısı yüksek oladuğu için bizi zyaret eden index robotlarının sayısı artıyor.

Umarım bilgi yeterli olmuştur.