EĞer FormÜlÜnÜ 8 Den Fazla Kullanmak

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003-türkçe
Sonucu Bu Şekİlde Nasil FormÜlleyebİlİrİm

Toprakli Isi Perdelİ " Polİkarbonlu "
Toprakli Isi Perdelİ " Plastİk "
Toprakli Isi Perdelİ " Cam "
Toprakli Isi Perdesİz " Polİkarbonlu "
Toprakli Isi Perdesİz " Plastİk "
Toprakli Isi Perdesİz " Cam "
Topraksiz Isi Perdelİ " Polİkarbonlu "
Topraksiz Isi Perdelİ " Plastİk "
Topraksiz Isi Perdelİ " Cam "
Topraksiz Isi Perdesİz " Polİkarbonlu "
Topraksiz Isi Perdesİz " Plastİk "
Topraksiz Isi Perdesİz " Cam "
Yukaridakİlerİ Secme Kutusundan Sirayla Tek Tek SecİldİĞİnde Enerjİ HÜcresİne Yukardakİ Yazili Olanlarin Yantarafindakİ Sonucu Yazmasi Gerekİyor.Örnek: Kutucuklardan Toprakli Isi Perdelİ Polİkarbonluyu SectiĞimizde Toprakli Isi Perdelİ " Polİkarbonlu" HÜcreSİnin Yanindakİ Sonucu Enerjİ İhtİyaci SonuÇ HÜcresİne Yazmasi Gerekİyor Yanİ Yukaridakİlerİ Bu Sekİlde Tek Tek SeÇİldİĞİde Yukardakİ HÜcrelerİn Yanindakİ Sonucu Enerjİ İhtİyaci SonuÇ HÜcresİne Yazmasi Gerekİyor. Yapmak İstedİĞİm Bu ArkadaŞlar Şİmdİden Tsk Ederİm.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Aynı konu ile ilgili defalarca başlık açmayınız.Hangi bir başlığa bakacağız,sonrada şikayet ediyorsunuz.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Örnek dosyaları incelermisiniz. İstediğiniz bu mu?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003-türkçe
Buna benzer

Öncelikle çok tşk ederim uğraştığınız için ama göndermiş olduğunuz excel dosyasında sonuçları tam yazmıyor.
11000 TOPRAKLI ISI PERDELİ " POLİKARBONLU "
12000 TOPRAKLI ISI PERDELİ " PLASTİK "
201360 TOPRAKLI ISI PERDELİ " CAM "
13000 TOPRAKLI ISI PERDESİZ " POLİKARBONLU "
14000 TOPRAKLI ISI PERDESİZ " PLASTİK "
237240 TOPRAKLI ISI PERDESİZ " CAM "
15000 TOPRAKSIZ ISI PERDELİ " POLİKARBONLU "
16000 TOPRAKSIZ ISI PERDELİ " PLASTİK "
237240 TOPRAKSIZ ISI PERDELİ " CAM "
17000 TOPRAKSIZ ISI PERDESİZ " POLİKARBONLU "
18000 TOPRAKSIZ ISI PERDESİZ " PLASTİK "
273120 TOPRAKSIZ ISI PERDESİZ " CAM "
yukarıdaki bölüm excel sayfasında var secme kutucuklarından topraklı ısı perdeli polikarbonlu seçildiğinde yanındaki sonucu yazıyor ilk üç sırayı scme kutucuklarından sırayla tek tek sectiğinizde enerji ihtiyacı sonuç hücresine yazıyor ama ilk üçten sonra örnek : topraklı ısı perdesiz polikarbonluyu sectiğinizde sonuc kısmına yanındaki sonucu yazmıyor.secme kutucuklarından hangileri secilirse excel sayfasındaki yukarıda yazılı olanların yanındaki sonucu enerji ihtiyacı sonuç hücresine yazması gerekiyor örnek topraksız ısı perdesiz cam lı secildiğinde topraklı ısı perdesiz cam lı hücresisinin yanındaki sonucu enerji ihtiyacı sonuc hücresine yazması gerekiyor.Bu şekilde yukarda yazılı olanları secme kutusundan seçildiğinde yukarda yazılı olan hücrelerin yanındaki sonucu alması gerekiyor.yukardaki değerler örnek olarak verilmiştir.

açıklama :

UYGULAMA BÖLGESİ

İSTENİLEN SICAKLIK

SERA TOPLAM ALANI

SERA TOPLAM ÇEVRE UZUNLUĞU

SERA YÜKSEKLİĞİ
yukardaki yazılı olan hücrelerin altında değer girilecek hücreler var bunlar excel sayfasındaki tablodan alınarak ve sera nın istenilen sıcaklık değeri girilerek sea toplam alan girilerek sera toplam çeve uzunluğu girilerek ve sera yüksekliği girilerek değerler değiştirilebilir.

ben excel de yapmak istediğimi buldum ama bana çok saçma geldi dosyayı ekliyorum secme kutusundan sırayla tek tek en yukarda ki yazdıgım sıraya göre secerseniz yapmak istediğimi enerji ihtiyacı sonuc hücresindeki değişikliği görür ve yapmak istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz dediğim gibi olayı çözdüm ama bana çok saçma geldi bunun daha düzgün bir formülü olması gerekiyor diye düşünüyorum hepinize tekrar çok tşk ederim.