Düşey ara; açılan kutu ile ilgili yardım

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000
Herkese selemlar arkadaşlar,

Yardımcı olmanızı istediğim bir konu var. Örnek dosyayı ekte gönderiyorum. Yapmak istediğim şeyi formun içinde yazdım arkadaşlar. Başka arkadaşlarında işine yarayacak şeyler var gönderdiğim formda. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000
Kimse yokmu

Yardım edecek, fikir verebilecek kimse yokmu arkadaşlar. Rica ediyorum duyun sesimi :)

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Merhaba.
Ekli dosyayı inceleyiniz.:cool:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000
Sezar arkadaşım ilgine teşekkür ederim ama sanırım ben tam olarak istediğimi anlatamadım. Benim istediğim kutucuklarda ilgili seçimi yaptıktan sonra tabloda SPEK çalışma sayfasından bilgilerin otomatik olarak tabloya işlenmesi. Şöyleki eğer seçilen firma ve cinste atıyorum sadece çürük ve küf değerleri var ise tablonun birinci sırasına çürük ismi, ikinci sırasında küf ismi ve yanlarındaki hücreyede değerleri yazılacak. Seçim değiştiğinde de diğer seçimin olan değerleri ve başında özelliğin ismi yazacak. Yani özellik kısmındaki isimlerde değerlerde değişecek her seçim sonrası. Yardımcı olacak arkadaşlardan dualarımı esirgemeyeceğim valla :)

Excel Vers. ve Dili
2003 İngilizce / Türkçe
dosyanız ekte,
formüllerle daha rahat çalışabilmek için 2 sütunlu tablonuzu 1 sütunlu olarak değiştirdim,
umarım faydalı olur,
iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000
Teşekkürler

Turgay arkadaşım sağolasın Allah ömrünü uzun etsin, Allah razı olsun..
Forumda biraz dolaştığımda fakettim ki gerçekten karşılıksız olarak hiç bir yapma zorunluluğu olmamasına rağmen başkalarının sorunlarına yardımcı olan arkadaşlar var. Gerçekten tüm herkese sonsuz teşekkürler. İşlerinizde başarılar arkadaşlar.