dosya uzantısını nasıl değiştirebilirim

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
arkadaşlar mesela bir exe dosyam var bunu mesela uzantısını jpg yapıp ama programı çalıştırmam lazım yani exe yerine jpg yazacak.

htsumer

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16.08.2026
.exe Uzantısını değiştirdiğiniz dosyanın açılamıyacağınızı biliyorsunuz.Değişik uzantı görünümünü ne amaçla kullanacaksınız onu anlıyamadım.e-mail'de ek olarakmı yollıyacaksınız.
:?:

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
formlarda dolaşırken bu konu hakkında çok duruyolar ama kesin bir bilgiye ulaşamdım bir gün banada ihtiyaç olursa aklımda bulunur exe değilde jpg görünsün bunu yapmak mümkünmü yada ikonun simgesini nasıl değişrim

sayın aslanturk , htsumerinde dediği gibi .exe uzantısını değiştirdiğiniz zaman program o dosyayı çalıştırılabilir bir dosya olarak görmeyecektir.JPG olarak da değiştirseniz yine çalışmayacaktır.Amacınızı açıklarsanız dosya uzantıları hakkında bilgi verebilirim ancak yapmak istediğiniz şey VİRÜS olan bir programı gizlemekse bu konuda yardımcı olamam.Niyetiniz hakkındaki görüşlerim sadece tahmindi.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Sağ mouse , özellikler , genel kısmında simge değiştir ile simgeyi değiştirebilirsiniz.

windows ve office versiyonunu ve dilini yazarmısınız

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
zafer' Alıntı:
Sağ mouse , özellikler , genel kısmında simge değiştir ile simgeyi değiştirebilirsiniz.
Merhaba;

Win2000 de böyle bir özellik yok, deneyemedim (kısa yollar için var tabii..). Ama, olsa bile dosyayı başka bilgisayara gönderdiğinizde yine orjinal simgesi ile gider diye düşünüyorum.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
windows xp.ofice xp türkçe
ama o simge değiştir kısayollar için geçerli.
sn. rakipsiz tayun seninlede hemşeriyiz ama niyetim virüs değil sadece böyle bir şeyin olup olmayacağı benim mantığımada ters geliyo uzantısını değiştiğim zaman çalışmayacak o program ama bilişim dünyasında herşey olabiliyo ben araştırmaya devam ediyorum.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

haklısınız

Sayın aslantürk benim ki tahmindi sadece öyle ise mesele yok.Exe dosyasını derlediğiniz derleyiciden kullanmak istediğiniz simgeyi seçebilir ve bunu başka bilgisayarlarda da bu simgeyle kullanabilirsiniz.Dosya uzantısınıda gizleyebilirsiniz ancak başka bilgisayarda bu gizleme olayı açık olabilir.

Sayın rakipsiztayfun arkadaşım, ben de bu konu hakkında bir araştırma yapıyordum ve bu amaçla site site geziyordum, tesadüfen yolum buraya düştü. Bu tür siteler bilgi paylaşım siteleridir. Amaç insanlara yardım etmek, kişinin niyeti sizi bağlamaz, ha şunu da söyleyeyim bunu biliyorsanız ve söylemiyorsanız, azimle uğraşan mermeri deler, bunu sizden değil de başka bir yerden ve başka bir kişiden eninde sonunda öğrenirim. FAZLA NAZ AÞIK USANDIRIR.