Dijital imza.

Bir çalışma sayfasını kendi oluşturduğum bir dijital imza ile imzalam için neler yapmalıyım. "Digital Certificate For VBA Projects"'de kendi dijital imzamı oluşturdum. Ancak bu imzayı kullanarak sadece kullanacak olduğum çalışma sayfasının makrolarının çalışmasına nasıl müsade edebilirim. Konuyla ilgili pratiği olan birisi varsa ve yardım ederse sevinirim. Sadece istediğim tek bir sayfa var onun imzalı halde "bu sayfada makro var çalışsınmı çalışmasınmı" demeden çalışmasını istiyorum.. Diğer tüm çalışma sayfaları için makroların çalışmamasını istiyorum. Çok şey mi istiyorum acaba.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Sayın kaydoldum belirttiğiniz şekilde bir sertifikanın resmiyeti yok bu yüzden uygulamanızı açacak olan kişinin karşısına yine aynı ileti çıkacaktır. Eğer güvenilen yayımcılar olarak sizin imzanızı eklerse bu sefer sadece Güvenlik seviyesi=Orta olduğunda ileti almaz ancak yüksek yada çok yüksek seçili ise makrolarınız için yine güvenlik uyarısı çıkacaktır.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Kullanıcıya söz konusu makrolu Excel dosyası ile birlikte, bir de makro güvenlik seviyesi ne olursa olsun makroları etkinleştirerek dosyayı açacak *.vbs dosyası verilir ve kullanıcıdan Excel dosyasını değil, bu *.vbs dosyasını açması (çalıştırması) istenir.

Bu şekilde bir örnek hazırlayıp, foruma eklemiştim ama forumun taşınması sırasında kaybolmuş ...

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=11301

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyalar ilgili linkte yerlerine konmuştur.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Rica ederim.