değer atama

merhaba arkadaşlar benim değer atama ile bir sorunum var açılan liste ile bir grup isim yazdım listeden seçtiğim ismi içine alıyor başka bir hücreyede rakam olarak atıyor rakamları değere dönüştürdüm sorunum şu ;listedeki seçili kişiye ait bilgi girişi listesindeki bilgileri sayfa ikideki ilgili hücrelere otomatik olarak atasın yardımcı olursanız sevinirim sitede yeni olduğum için acemilik yaparsam özür dilerim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuzdan anladığım kadarı ile açılır kutuyu formlar araç kutusundan kullanmışsınız,bunun yerine denetim araç kutusundan bir comboboxu kullanmanızı öneririm. Bu comboboxa yazılacak bir makro ile çözüm bulunabilir. Sorunuzun kesin cevaplanması için bir örnek dosya eklermisiniz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örneği inceleyiniz.

öncelikle sorularıma interaktif bir şekilde cevap verdiğiniz için teşekkür ederim
paylaşmanın büyük bir erdem olduğunu göstermiş oldunuz inanın çok mutlu oldum ben avrupa birliği ile ilgili proje üreten bir serviste çalışıyorum bazen excel de tablolar hazırlamak icap ediyor mecburiyetten exceelde proğram yapmayı öğrenme durumunda kaldım bu işi çevremde bilen az sayıda insan var onlarda bildiklerini paylaşmak istemiyorlar bildiklerimi hep kendi çabamla öğrendim sitenizle ve sizinle tanışmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum teşekkürlerrrrrrrrr.Veri çağırmanın kodlarını bulamadım benim kod yazma konusunda cidi bir eğitime ihtiyacım var ama kararlıyım yardımlarınızla başaracağıma inanıyorum

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
TEÞEKKÜR EDERİM NASIL BİR KOD YAZDIÐINIZI GÃ?REBİLR MİYİM?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
@köse son sorunuzla neyi kastediyorsunuz.
Yukarıda sn Leventm'in kodlarını görmek istiyorsanız alt+f11 (araçlar>makro> visual basic editor) ile görebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
:) Sorun değil. Gerçekten sorunuz bumu anlamadığım için sormuştum ben. Kolay gelsin.

Forumdan daha iyi verim almak için imzanıza excel versiyon ve dilinizi yazmanızı, birde büyük harf kullanmamanızı rica edebilirmiyim.

imzaya eklemeyi denedim olmadı galiba 2003 excel türkçe kullanıyorum combobox kutusuna 20 kişilik bir listeyi nasıl girebilirim

combobox kutusunda listeyi nasıl oluştururum yeni başladığımız için sorularımız garip gelebilir inanın bir nokta öğrenmeyi bile önemseyen biriyim şimdiden sağolun

Excel Vers. ve Dili
2003
2007
2010
bu soruyu neden buraya yazıyorsunuz bu sorunun yeri macro değil mi?

Kod:
combobox1.RowSource = "Sayfa1!A1:A50"
Bence hızlı cevap alabilmek için sorularınızı ilgili başlıkların altına yazın :)

merhaba arkadaşlar excelde deneme bir proğram yaptım proğram çalışıyor ancak excel i her açtığımda otomatik olarak CAR XLS diye bir sayfa Açıyor bunu nasıl silebilirim