could load some objects because they are available on this machine

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rafet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofice 2010 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-12-2025
"could load some objects because they are available on this machine"

Sabah 11 den beri bu hatayı gidermek için ugraşıyorum. Ama bir sonuca varamadım.

Butun kullnılan eklentileri başka önce netten denedim
Sonra aynı dosyanın çalıştğı başka bir makınadan kendi makınama taşıdım yine Olmadı.
Excel'i kaldırıp tekrar yükledim yine olmadı yine aynı hatayı verdi.

tools menusune "mscomct2.ocx"'inden "Microsoft Date And Time Picter Control,version 6.0" i yıklediğimde Dtpictur da gelmediğini farkettin.

Virus dedim işin içinden cıktım. Ama kendimde inan mıyorum. Sizce sorun ne ola bilir. Bir fikriniz varmı. :S.

Ben yaklaşık 2,5-3 saattır upraşıyorum. Artık makinama format cekmem gerektiğini düşünüyorum. Ama o kadar çok şey varki kurduktan sonra kuracağım şeyler bir günümü rahat alacak. :(.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Virüsten şüphelenmenize, bilgisayarınıza format atmanıza veya Excel'i tekrar kurmanıza gerek yok.

Dosyada, referans olarak kullanılan activex'lerden biri (veya birkaçı), şu an kullandığınız bilgisayar(lar)da yüklü değil.

Bu nedenle ve mesajda da açıkça belirtildiği gibi , "Bilgisayarınızda bulunamadığı için bazı objeler (nesneler) yüklenemiyor"

Projenize ekli referans listesini buraya yazın ve kontrol edelim.

Eğer referanslarınızın başında "Missing" yazan elemanlar varsa, bunların Tick'ini kaldırmakla işe başlayabilirsiniz.

Rafet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofice 2010 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-12-2025
Inanılacak gibi değil ama.
Makinayi kapatıp acınca halloldu.

Program yazıyorsanız sabırlı bir ortam gerekiyor sanırım.
Formu kirlettiğim için özür dilerim . Sadece kendimi caresiz hissetmiştim. :(...

Konu siline bilirse sevinirim. :)...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...