Command buton ile kriter belirleyip listboxta listelemek

Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba,

Bilgiler ve Liste adında iki sayfam var.
Bilgiler sayfasında a1:e50 arası bir liste oluşturdur
Liste adındaki sayfada da departman isimleri ve bölge adlarını belirttim

Buna göre userformumda 3 adet listbox oluşturdum temsili, ve bunlara ait 1'er commandbuton ve label' ım var..

Amacım commandbuton1 e bastığımda liste sayfasının A1' deki değere göre listboxımda sadece; departman, adı soyadı ve bölge başlıklı sütunlarda liste!a1' e uyan kriterdeki verileri listeleyerek label'a mevcudu belirtmesi..

Aynı şekilde comandbuton2' de liste!a2, comandbuton3' de liste!a,e göre listelemeli, fakat bir sorunum daha oluyor; listeleme yapılırken bölgeleride alfabetik listelemeli

bunun örneklerinin benzerini hep combobox ve textbox ile gördüm ama command buton ile bulamadım, tex&comboboxlar ile olanıda uyarlıyamadım... gecenin 3:30 olmuş hala yapamadım.....:yardim:

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Söylediklerinizden ne yapılacağı anlaşılamıyor.
3 tane listbox var diyorsunuz ama 6 tane listbox var ve 7 tane de command button var.
Dosya üzerinde örnekler göstererek açıklamalrını yazınız.Mesela listeleme kriterinin ne olacağını ben hala anlamış değilim.:cool:

Excel Vers. ve Dili
2003
Söylediklerinizden ne yapılacağı anlaşılamıyor.
3 tane listbox var diyorsunuz ama 6 tane listbox var ve 7 tane de command button var.
Dosya üzerinde örnekler göstererek açıklamalrını yazınız.Mesela listeleme kriterinin ne olacağını ben hala anlamış değilim.:cool:
insan kendi gibi düşüneceğini sanıyor herkesi, :???:

Her commandbuton altındaki listboxa bağlı...
Commandbutonlar "liste" adlı sheette bulunan departman adlı sütundan veri alırr..

yani commandbuton1' bastığımda sadece pazarlama departmanında olanları listboxa1' e listeleyecek (listeleme yaparken pazarlama departmanında olanların da bölgelerini alfabetik sıralamış olacak)

commandbuton2 de satış departmanını listbox 2'de listeleyecek (bölgeler alfabetik olacak)

commandbuton 3 de imalat dept listbox3 te listeleyecek (bölgeler alfabetik olacak)

siz sadece mümkünse 2 tanesini yapsanız devamını getirmeye gayret edecem :)

Çok teşekkür ederim ilginize...;-)

Excel Vers. ve Dili
2003
Ekli dosyayı inceleyiniz.:cool:
Merhaba, :)

teşekkür ederim fakat bu değildi anlatmak istediğim..

Commandbuton1 basınca sadece pazarlama daki personelleri gösterin listbox1 de

commandbuton2 basınca sadece satıştaki personelleri listelesin lisbox2 de

listelenen departman, bölgelere göre alfabetik sıralı olmuş olacak..

Teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
2003
Şu sorunu çözmemde yardımcı olursanız büyük bir yükü atmış olacağım..

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Dosyayı güncelledim.Önceki mesajımdan indirebilirsiniz.:cool:

Excel Vers. ve Dili
2003
Evren bey, kusura bakmayın tekrar dalgınlıkla başka konuyu incelerken bu konuya ait soru sordum.

Evren Bey, yukarıdaki yaptığınız örnekteki listelemede sadece A,C ve E sütunlarını görebilirmiyiz Mümkün mü ?

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Evren bey, kusura bakmayın tekrar dalgınlıkla başka konuyu incelerken bu konuya ait soru sordum.

Evren Bey, yukarıdaki yaptığınız örnekteki listelemede sadece A,C ve E sütunlarını görebilirmiyiz Mümkün mü ?
Dosya ekte.:cool: