Çoklu ortam denetleyicisinde sorun

Arkadaşlar ben ekran kartını 32 MB dan 256 MB a değiştirdim o günden buyana (1 Hafta) aygıt donatımında çoklu ortam denetleyicisi sürücüsü yanlış kuruşmuş veya krulmamış gösteriyor yani ünlem işareti var. kaldırıyorum bilgisayar açılışında yine yeni donanaım buldu diye işlem yapıyor yine aynı
Acaba "çoklu ortam denetleyicisi" bilgisayarda hangi parçanın ismi? (TV Kartı Avermedia, modem harici datron, ekran kartı geforge fx 5500 başka da takılan bir kart yok ses kartı onbord
ilgilenirseniz sevinirim.
birde TV kartını ekran kartını değiştirirken aralarında boşluk kalsın diye ekran kartına bir uzak yuvaya taktım yani yerini değiştirdim.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Çoklu Ortam ve Video Denetleyicisi senin bilgisayarında TV Kartınla ilgilidir. Sorununu iki türlü çözebilirsin.
1) Pratik olanı TV kartını eğer IRQ çakışması yoksa eski yuvasına geri tak.
2) TV kartı CD sini tak,Diğeri ise çoklu ortam denetleyicisinin üzerine gel(ünlem işareti olanın) Ã?zellikler/sürücü/Sürücü güncelleştirden yazılımı otomatik yükle yazıp ileri diyerek yüklemesini bekle yada altındaki menüyü seçip listeden yükle deyip arama şu konumu içersin kısmından Cd-rom'un içinden ilgili dosyayı yükleyebilirsin.
Daha sonra bilgisayarını yeniden başlat. Sarı ünlem işaretinin kalkacaktır.