çeteleme formu

Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
arkadaşlar selam yeni üye olduğum için acemiyim umarım doğru yrer yazıyorumdur .şimdi ben sağlık personeliyim ve elimde 15 tane form var hastalık istatistik formu bu 15 tane form farklı doktorlara ait bu fıormları aynı hastalıkları çeteleyim yani toplayım aynı form da tek form haline getirmem lazım ve çok uzun sürüyor ve kafam patlıyor bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)) örmek bi form da ekleyeceğim bu 15 formu veri girişi yaptıktan sonra her sutunu toplayım kendi sutununa yazdırabilirmiyimm yardım lütfennn

ewt işte bu gönderdiğim dosya gibi 15 tane var hepsine bir toplayıp bir forma dönüştürmek istiyorum

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
I. çözüm, uzun yol.

Boş bir forma:

0 yaş - E - Vaka'nın kesiştiği hücrede + ya da = dedikten sonra 1. dolu formuna aynı hücreye gidip + 'ya basın ve bu olayı 14. forma kadar sürdürün 15. formun aynı hücresinde ENTER'e basın. Sonra bu formüllü hücreyi sağa ve aşağıya doğru kopyalayın

Örneğin formülünüz şu şekilde olmalıdır: Formlarınız Sheet2...Sheet16'da ve hücre C4.

=Sheet2!C4+Sheet3!C4.....=Sheet15!C4+Sheet116!C4

II.Çözüm, kısa yol

C4 hücresine;

=SUM(Sheet2:Sheet16!C7)
=TOPLA(Sheet2:Sheet16!C7)

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
saol

dostum tşk ederim de sanırım ben derdimi anlatamadım.şimdi bu 15 tane form bilgisayarda kayıtlı değil elimde ve üzerinde veri var hepsi aynı form ama veriler farklı.şimdi bir tanesi alcama üzerindeki veriyi yaşa ve hastalığa göre veri girişi yapacam ama bu girdiğim veriler başka bir forma aynı forma yani ama başka forma aynısını atacak değerleri şimdi birinci formu girdim geldim ikinci forma ilk girdiğim verileri sildim ve 2.formda ki verileri girdim ama bu ikinci veriyi girdiğim zaman diğer formda yani diğer formdan girdiklerimlşe toplanacak diğer formda ben başka formdan girince o aynısı toplayarak olması gereken hücreye toplayarak gitsin bu 15 ni de böyle yapabilirmiyim şimdiden tşk kerdeş

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
arkadaşlar selam yeni üye olduğum için acemiyim umarım doğru yrer yazıyorumdur .şimdi ben sağlık personeliyim ve elimde 15 tane form var hastalık istatistik formu bu 15 tane form farklı doktorlara ait bu fıormları aynı hastalıkları çeteleyim yani toplayım aynı form da tek form haline getirmem lazım ve çok uzun sürüyor ve kafam patlıyor bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)) örmek bi form da ekleyeceğim bu 15 formu veri girişi yaptıktan sonra her sutunu toplayım kendi sutununa yazdırabilirmiyimm yardım lütfennn

ewt işte bu gönderdiğim dosya gibi 15 tane var hepsine bir toplayıp bir forma dönüştürmek istiyorum
Bu anlatımınıza göre yukarıdaki açıklamaları yaptım.

İkinci anlatımınıza göre, istediğinizin yapılmasının pek çok yöntemi var.

1. İleri düzey çözüm: bir User form yapıp bunun aracılığı ile verilerinizi girip toplam formuna attırmak.

2. Bir Excel kitabında her sayfaya bir form (sizin formlardan) 15 ve bir de yukarıda anlattığım yöntemle bir toplam formu sayfası oluşturmak. Dolayısıyla sizin girdiğiniz her sayfanın bilgisi toplamda yer alacak.

3. Bu formlardaki verilerinizi Veri Tabanı mantığı içersinde bir sayfada tutup, diğer sayfada Pivot Table - Özet Tablo yardımı ile dilediğiniz sorgulamalara göre sonuçlar elde etmek.

Aklıma gelenler bunlar. Şimdi siz buna göre karar verip, hangisine göre yapmak istiyorsanız ona göre işe girişmeniz gerekir.

Şunu da söyleyeyim. Formun resmini eklemekle çözüm bulabileceğinizi pek sanmıyorum. Çünkü hammaliye isteyen bir iş. Bu nedenle siz örnek küçük bir dosya hazırlayıp eklerseniz. Pek çok çözüm üreten arkadaşlarımız olur.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
selam

ewt kardeş anladım şimdi örnek bi form gönderiyorum şimdi gönderdiğim dosyada altta 104 den 117 ye kadar aynı form var bu formların ilk ikisinde veriler var bunları örnek verdim diğerlerinde de bu veriler olacak şimdi bu verilerim toplamını en sondaki çeteleme formuna toplayarak atmasını istiyorum kısaca benim sorunum bu kardeş umarım anlatabilmişimdir teşekkürler şimdiden

Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
selam

yaptım kardeş yaptım oh be çok tşk ederim oleyyyyyyyyyy:hihoho: :icelim: :) :arkadas: