Cari Hesap Takip

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Merhaba. Cari hesap takip proğramımı ekte paylaşıma sunuyorum. Basit ve kullanışlıdır.Orta ölçekli bir firmanın yükünü kaldırabilir diye düşünüyorum.
Kendim çalıştığım firmada kullanıyorum. Alacaklarınızı ve borçlarınızı ayrı ayrı tutabilirsiniz. Firmanız bünyesinde birden fazla alt firma var ise her alt firma için detaylı cari takibi yapabilirsiniz. İlgili cariye ait hesap extresi alabilirsiniz, excel dosyası olarak kaydebilirsiniz. Her kaydın TL tutarı yanında döviz bazında da tutarını takip edebilirsiniz. Seçtiğiniz cari için mutabakat mektubu ve Ödeme talimatı hazırlayabilirsiniz. Belirli bir tarih itibariyle alacak ve borç listesini alabilirsiniz.
Ödeme listesi hazırlayabilir ve ödeme listesini tek tuşla cari hesaplarına kayıt edebilirsiniz. Proğramı üç aydan beridir kendim kullanıyorum, Ancak Eksik veya yanlış bölümleri olabilir. Gözümüzden kaçtıysa ise affola. Umarım birilerinin işine yarar.
Proğram ticari bir kaygı taşımaz, dağıtılması serbesttir.Amacımız Allah rızasıdır.

Çalışmada tablolar bölünmüş haldedir. İlk açılışta yerlerini bulamayacaktır. Açılan formdan bir sefere mahsus göstermeniz gerekir. Cari Takip_Vt adlı dosya tabloların bulunduğu dosyadır. Adını değiştirmeyiniz. Proğramın ilk açlış şifresi 123 ' tür.
http://dosya.co/34yn3snv1eg9/Cari.rar.html

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 - Türkçe
Şirketlerin cari hesap tutmak için genellikle kullandığı iki yöntem olduğu görülüyor. Cari hesap defterleri ve Excel tabloları yöntemlerinin dışındaysa web tabanlı cari hesap yönetimi programları bulunuyor.

Kaynaklarda cari hesap defterlerinin, uğraş gerektiren bir yöntem olduğu belirtiliyor. Defteri 3 bölüme ayırıp müşteri alacaklarını, borçları ve diğer borçlarla alacakları ayrı ayrı tutmanın gerektiği yöntem, raporları tutmanın zorluğuyla da dezavantajlı gösteriliyor.

Excel’de de benzer zorluklar bulunuyor. Her müşteri ve tedarikçi için ayrıca düzenlenmiş cari hesap kartlarının, sürekli güncellenmesi gerekiyor. Zamanla yığın halini alan tabloların kontrolü ve olası hataların önüne geçmek güçleşiyor.

Bunların yanında masaüstüne kurulan muhasebe programları da işe yarayabiliyor. Fakat programlar karmaşıklığı nedeniyle işletme üzerinde ekstra yük oluşturabiliyor.

Dolayısıyla web tabanlı cari hesap yönetimi programlarına talep hızla artıyor. Çünkü bu araç diğerlerine göre ciddi zaman ve emek tasarrufu anlamına geliyor. Cari hesap hakkında merak ettiğiniz her şeyi buradan öğrenebilirsiniz.

muzaffer.sm

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2016 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-12-2024
OFFOWC.DLL ve FPDTC.DLL dosyası eksik diyor. Hangi sürüm bu dosya.