Calendarın Toolbara Gelmemesi

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
Merhabalar
Ã?ncelikle yeni yerimiz hepimize hayırlı olsun. Sevgili dostlarım userform oluşturduğumda üstüne calendar eklemek için çok uğraşmama rağmen bunu beceremedim. MSCAL.OCX , MSCAL.DEP , MSCAL.CNT , MSCAL.DLL dosyaları microsoft office klasörünün altında olmasına rağmen bir türlü calendar eklenmiyor. Evde kullandığım PC de Office 2003 Pro var ve onda var ama iş yerindeki PC de yeni yüklenen Windows XP Home Edition SP2 ve yine yeni yüklenen Office 2003 Small edition var. Bana bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim.

Þimdiden teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim

Kenan Tunçay

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Ofisin Başlat> Çalıştır'dan regsvr32 mscal.ocx yazıp register yaptınızmı?

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
SAYIN DANERSİN

YAPMAYA CALIÞIYORUM AMA LIBRARY DE BÃ?YLE BİR DOSYA YOK DİYOR. ACABA BİR YERDE HATAMI YAPIYORUM. MAKİNAMDA HERÞEY ORJİNAL. WİNDOWS XP HOME EDİTİON VE OFFİCE 2003 SMALL EDİTİON AMA BUNUN ÜZERİNE ACCESS 2003 YÜKLEDİÐİM ZAMAN MSCAL.OCX GELİYOR VE CALENDAR DA ÇIKIYOR. AMA OLAY İLLEGAL OLUYOR. BUNUDA İSTEMİYORUM.

CEVABINIZ İÇİN TEÞEKKÜR EDER ÇALIÞMALARINIZDA BAÞARILAR DİLERİM

KENAN TUNÇAY

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
ÇOK Ã?ZÜR DİLERİM YAZMAYI UNUTTUM Program Files/Microsoft Ofiice/Office11 ALTINDA MSCAL.OCX VAR BUNA RAÐMEN LİBRARY DE YOK İKAZI VERİYOR SAYIN DAN ERSİN

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
C:\WINDOWS\SYSTEM32

altına kopyalayıp register edermisiniz. Yine sorun olursa elinizdeki ocx sizin ofis sürümünüz için uygun ocx olmayabilir.

Ã?rnektir. Dilediğiniz nesneyi ekleyebilirsiniz.

Kod:
Sub RegSvr()
  Shell "regsvr32 Mscal.ocx /s"
End Sub

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
MERHABALAR

VERMİÞ OLDUÐUNUZ TÜM CEVAPLAR İÇİN TEÞEKKÜR EDERİM AMA MAALESEF HİÇ BİRİ İÞİMİ GÃ?RMEDİ ZANNEDİYORUM SAYIN DANERSİN'İN DEDİÃİ GİBİ BU OCX BENİM SÜRÜMÜM İÇİN UYGUN DEÐİL ACABA BU OCX DOSYASINI KIRMA OFFİCE CD Sİ İÇİNDEN ALSAN OLURMU ÇÜNKÜ ACCESS İ KURUNCA GELİYOR.

TEKRARDAN HEPİNİZE ÇOK TEÞEKKÜR EDERİM.

İYİ ÇALIÞMALAR
KENAN TUNÇAY

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
SAYIN PRATİKVB

GÃ?NDERMİÞ OLDUÐUNUZ MSCAL DOSYASI İÞİMİ GÃ?RDÜ ÇOK ÇOK TEÞEKKÜR EDERİM. AYRICA CEVAP VEREN TÜM ARKADAÞLARADA TEÞEKKÜR EDERİM

ÇALIÞMALARINIZDA BAÞARILAR DİLERİM

KENAN TUNÇAY