Butonlar üzerine nasil resim eklenir

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007- Türkce
Arkadaslar arama yapmama ve bir cok örnege bakmama ragmen sayfa icerisindeki herhangi buton üzerine resmin (mesela disket resmini) nasil eklenecegi konusunda net bir seye rastlamadim veya anlayamadim. Yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkür ederim.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn dennisf06,

Butonu Denetim Araç çubuğundan mı, Formlar araç çubuğundan mı oluşturdunuz. Yoksa Çizim araç çubuğundan kendiniz mi çizdiniz?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007- Türkce
Cizim arac cubugundan. Ama digerleri icinde bilgi verirseniz bilmeyen arkadaslarda faydalanmis olur. Tesekkürler.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
1 - Çizim araç çubuğundan faydalanarak çizilen nesnelere resim eklemek için izlenecek yol;

Nesneyi sağ tıklayın, Otomatik şekil biçimlendir, Dolgu Renk paletini açın, Dolgu efektleri, Resim, Resim seç, Gelen pencerede klasörler arasında dolaşarak uygun bir resim seçin, Ekle tuşunu tıklayın, Tamam, Tamam tuşlarını tıklayın.

2 - Denetim Araç çubuğundan oluşturulan butona resim ekleme;

Butonu sağ tıklayın, Özellikler, Picture özelliğini seçin ve karşısındaki küçük butonu tıklayın. Gelen pencerede klasörler arsında dolaşarak uygun bir resim seçin ve Aç tuşunu tıklayın.

3 - Forumlar araç çubuğundan oluşturulan butona resim eklenmiyor sanırım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007- Türkce
Tesekkür ederim Mehmett bey verdiginiz bilgiler icin. Saygilarimla.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007- Türkce
Mehmett bey kusura bakmayin ekteki dosya gibi bir buton yapmak istemistim. Verdiginiz bilgiler dahilinde;
Cizim arac cubuklari ile yapilan butonlarda resim ekleme sonucunda resim butonun tamamini kaplamakta ve yazi resmin üzerinde kaldi. Digerinde ise resim buton üzerine geldi fakat buton yazisini yazamadim. Örnek dosyada buton yazisi ve buton resmini ayri ayri olusturdum. Yani butonun üzerine resim yapistirdim. Sorum bunlari bir bütün haline nasil getirebilirim.Tesekkürler.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Birşeyler yapmaya çalıştım işin doğrusu bu mudur bilmiyorum :)

İki resmi Shift Tuşlarına basarak seçtim. Sonra Sağ tıkla Gruplandırdım.
Sonra da makro atadım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007- Türkce
Evet Necdet bey böyle bir sey. Tesekkür ederim ilginize. Saygilarimla.