Bu verilerle Grafiği nasıl çizdiririm?

Excel Vers. ve Dili
2007
Türkçe
İlişiğe bir dosya koydum.
Bir takımda veriler yazdım.
Grafiği internetten buldum.
Ancak yazdığım verilerle bu grafiği nasıl oluşturabilirim.
Ben bir türlü beceremedim, arkadaşlar istatistik medyan filandan bahsetti, yapıp koyan olursa çok sevinirim, teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2007
Türkçe
Arkadaşlar, acaba LÜTFEN demeyimi unuttum :)
gerçekten bu grafiği oluşturmam lazım, beceremedim işte.
eğersay ı kullanarak kaçartane olduğunu buldum, daha sonrada bu iki sütunu XY dağılımı grafiği ile benzer bir grafik oluştu. ama örnekdeki gibi olmuyor.
yardımlarınızı bekliyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki gibi bir çözüm amacınızı karşılarmı bilemiyorum, biraz daha uğraşılırsa örnek grafiğinize yaklaştırılabilir.

Excel Vers. ve Dili
2007
Türkçe
Biraz daha uğraşılırsada ne demek. Harika, mükemmel, olağanüstü. Elleriniz dert görmesin. Gerçekten teşekkürler. Yalnız ufak bi sorun var, siz bu verileri sanırım sıralatmış ve % filan koymuşsunuz. Benim uygulayacağım yerde bunlar karışık olarak zamanla oluşacak, yani her seferinde sıralatma şansım olmayacak. Ancak sanırım sizin formülleri inceleyerek mantığını anlarsam istediğim şekilde uygulayabilirim. Bir kez daha teşekkürler, eğer beceremezsem yardımınızı rica ederim. Kolay gelsin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Rica ederim. Sıralama yapmadan sonuca ulaşmak zor, sıralamayı otomatikman yaptırırız, siz üzerinde çalışın takıldığınız yerde yardımcı olmaya çalışırız.