Birden Fazla Kritere Uyan Arama Nasıl Yapılır. (Örnek Va

Birden Fazla Kritere Uyan Arama Nasıl Yapılır. (Ã?rnek Va

Birden Fazla Kritere Uyan Arama Yapmak İstiyorum. Dosya Ekinde Bir Excel Sayfası Gönderdim. Yardımcı Olursanız Sevinirim. Hadi Sevindirin Beni:))

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bence sizin işinizi Excelin süz özelliği fazlasıyla görecektir. Sadece seçilen alanı diğer sayfaya kopyalayan bir makro ilavesi yeterlidir. Ekteki örneği inceleyiniz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örneği inceleyin.

X

xxrt

Misafir
leventm, Bu en son çalışman çok harika olmuş.Bayağı emek vermişsin.Umarım Tüm Sigortacıların işine yarar.Tebrikler.

leventm,

leventm, son göndermiş olduğun takip.zip adlı dosyayı inceledim ve kendi formatıma uygun hale getirmeye çalıştım. yalnız bir sorunumu epey uğraşmama ve biraz acemi olduğum için çözemedim. gönderdiğiniz örnekte combox'lar A-G sıralı bir şekilde gidiyor. benim yapmaya çalıştığım ise userform üzerindeki combox'larda benim belirleyeceğim sütunların gelmesi
örneğin combox1: A sütunu Combox2: E combox5: T sütunun gibi....
bu konuda bana yardımcı olabilirseniz acaba?
iyi çalışmalar
:?
ozgur2

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu programda yazdığım kod yapısıyla istediğiniz olmaz,buradaki kod aynı zamanda tekrarlı kayıtları teke indirerek comboboxa alıyor,burada tek döngü kullanıldığı için sütunların sıralı olması gerekir. Yoksa her combo için ayrı bir döngü kurarakta yapmak mümkün. Dosyanızı eklerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

sayın leventm, istemiş olduğunuz dosya örneğini gönderiyorum.
dosya boyutu, birçok şeyi silmeme rağmen pek azalmadı ama zipleyip gönderiyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekte bir örnek hazırladım siz diğer comboları örnekteki gibi kodlarsınız.

SELAM MAKROSUZ BİRDEN FAZLA İSMİ ARAYIP BULAN FORMÜL VARMI
2. İSTEÐİMDE BAÞ HARFİ A İLE BAÞLAYAN TÜM İSİMLERİ BULUP YAZDIRABİLECEÐİM BİR FORMÜL VARMI
VARSA YAZARSAN SEVİNİRİM

Arkadşlar Söz konusu sigorta programı banada gerekli ama bütün arkadaşlar programdan bahsederken ekte, diye bahsediyor mesajın ekinde programı göremiyorum ve bulamıyorum,bo konuya bir açıklık getirirmisiniz.
Selamlar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn osan003

Teknik bir sorun nedeniyle ekli dosyalar kısa bir süreliğine kaldırıldı. Sorun giderilince tekrar görebilirsiniz. Bu durumu anlayışla karşılayacağınızı ümit ediyorum.