Birden fazla değeri karşılaştırmak

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Arkadaşlar merhaba çok uğraştım ama olmadı hata aldım her seferinde. Benim bir listem Bu listede yapmak istediğim !Montaj Sekmesinde E2 sütununda değer var ise O2 ve P2 sütunlarındaki bilgileri başta bulunan İş Emri No'ya göre İhtiyaç Sekmesinde E2 ve F2 Sütununa yazması ama eğer F2'de bir değer var ise O2 VE Q2 Sütunlarını aynı şekilde İhtiyaç Sekmesinde E2 ve F2 Sütununa yazması. yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum teşekkürler şimdiden.

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
İhtiyaç sayfasında A2 hücresine aşağıdaki formülü yapıştırıp D2'e kadar ve aşağıya doğru istediğiniz kadar kopyalayın:

KAÇINCI(DOĞRU;$E2:$N2>0;0)

Montaj sayfasında E2 hücresine aşağıdaki formülü yapıştırıp aşağı doğru istediğiniz kadar kopyalayın:

=EĞER(Montaj!A2="";"";Montaj!O2)

Montaj sayfasında F2 hücresine aşağıdaki formülü yapıştırıp aşağı doğru istediğiniz kadar kopyalayın:

=EĞER(Montaj!A2="";"";İNDİS(Montaj!$P2:$Y2;KAÇINCI(DOĞRU;Montaj!$E2:$N2>0;0)))

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
YUSUF44 dostum teşekkürler uğraşmışsın ama ben açıklamamı iyi yapamadım sanırım. tekrar yazıp dosyayı yüklüyorum.

Ekli dosyalar

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Dosyanızdan anladığım, Montaj sayfası E:N sütunlarında sadece 1 alan dolu ve haliyle P:Y aralığında da 1 alan dolu.
Bu doğruysa aşağıdaki resimdeki gibi yapabilirsiniz.

11 ve 22 sayılarını ben montaj sayfasına ellle girdim.

227544

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
YUSUF44 dostum teşekkürler uğraşmışsın ama ben açıklamamı iyi yapamadım sanırım. tekrar yazıp dosyayı yüklüyorum.
Öncekinden farklı anlayabileceğim bir açıklama yapmamışsınız. Verdiğim formüller zaten belirttiğiniz işlemi yapmıyor mu?

Not: İlk verdiğim formülde kopyalama hatası yapmışım. Ben de A2 hücresi için sayın ÖmerFaruk'un formülünü kullanmıştım ama buraya başka formül kopyalamışım maalesef :( O kısmı tekrar açıklayayım:

İhtiyaç sayfasında A2 hücresine aşağıdaki formülü yapıştırıp D2'e kadar ve aşağıya doğru istediğiniz kadar kopyalayın:

=EĞER(Montaj!A2<>"";Montaj!A2;"")

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Tekrar Merhaba YUFUS44;
Verdiğin formüller işimi hallediyor ama
=EĞER(VE(A2<>"";TOPLA(Montaj!E2:N2)>0);Montaj!O2;"") şu verdiğin formül kabul etmedi ikincisi de İhtiyaç sayfasındaki adet kısmına eğer Sipariş1' bir değer yazdıysam sadece İhtiyaç 1 kısmındaki değeri görmek istiyorum Eğer Sipariş2 kısmına bir değer yazdıysam İhtiyaç2 kısmındaki değeri görmek istiyorum sen toplam yaptırmışsın sanırım ve İhtiyaç1'den İhtiyaç10'a kadar değer olacak çünkü stokları çektireceğim o kısma.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Formülde toplama yok ve istediğiniz işlemi yapıyor. Bahsettiğiniz formül bana ait değil.

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Pleyt sütunu doğru çalışıyor.
Adet sütunu için aşağıdaki şekilde kullanabilirsin.
=EĞER(VE(A2<>"";TOPLA(Montaj!E2:N2)>0);KAYDIR(Montaj!P2;0;TOPLA.ÇARPIM((Montaj!E2:N2>0)*SÜTUN(Montaj!E1:N1))-5;1;1);"")

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Elenize emeğinize sağlık.