Soru BİR TÜRLÜ ÇÖZEMEDİM USERFORM KENDİ KENDİNE KAPANIYOR?

omerap06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2020
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-03-2025
bandicam-2024-03-26-13-35-21-536.gif

Sürekli böyle kapanıyor kodlardamı bi sıkıntı var bilgisayarmı kaldırmıyor anlamadım çözemedim yardım ederseniz çok memnun olurum ?

Ekli dosyalar

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Merhaba.
Private Sub BUL_Click() kodları içindeki
Kod:
On Error Resume Next
Satırını sildikten sonra çalıştırın hata verirse hata veren satırı ve hata mesajını söyleyin.

Normal çalışma zamanında On Error Resume Next satırını kullanmanız doğru değil, varsa bir hata görmek ve düzeltmek lazım.
Bu satır hataları görmezden gel anlamına gelir. Hatayı görmezden gelmek doğru değil.

relaxim

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 Tr 64 bit
15.06.2027
Merhaba

Ben indirdim formlarda sıkıntı olmadı.

omerap06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2020
20-03-2025
Merhaba.
Private Sub BUL_Click() kodları içindeki
Kod:
On Error Resume Next
Satırını sildikten sonra çalıştırın hata verirse hata veren satırı ve hata mesajını söyleyin.

Normal çalışma zamanında On Error Resume Next satırını kullanmanız doğru değil, varsa bir hata görmek ve düzeltmek lazım.
Bu satır hataları görmezden gel anlamına gelir. Hatayı görmezden gelmek doğru değil.
HOCAM SİLDİM HERHANGİ BİR HATA VERMİYOR AMA HALA AYNI SORUN DEVAM EDİYOR
(BU ARADA VİSUAL BASİC KISMINDAN ÇALIŞTIRDIĞIM ZAMAN KAPANMADAN ÇALIŞIYOR EXCELİN İÇİNDEN AÇTIĞIM ZAMAN KAFASINA GÖRE ÇALIŞIYOR) MESELA Bİ 15 DK BİLGİSAYARDA HİÇ BİR ŞEY YAPMADIKTAN SONRA AÇIYORUM HİÇBİR SIKINTI OLMADAN EXCELİN İÇİNDENDE VİSUAL BASİCDENDE ÇALIŞIYOR AMA HEMEN KAPATIP TEKRAR AÇTIĞIMDA KENDİ KENDİNE KAPANIYOR

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Şu konuyu inceleyin.

Türke translate linki

omerap06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2020
20-03-2025
Şu konuyu inceleyin.

Türke translate linki
Hocam bu sadece makroda oluyor farklı bir excel de bunu çok nadir yaşıyorum bunlarda sıkıntı olacağını sanmıyorum çoğunu deniyorum ama bir değişiklik yok

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Farklı Excel dosyalarında nadir de olsa oluyorsa kesinlikle Excel bozulmuş demektir.

omerap06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2020
20-03-2025
HOCAM BİRDE UĞRAŞIRKEN FARKETTİM AÇIP Bİ 10 DK BEKLEYİNCE HERHANGİ BİR SIKINTI OLMUYOR

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Başka bilgisayar yok mu bir de orada çalışıp deneseydin daha iyi olurdu.

Kesin çözüm olur mu bilmiyorum ama ben olsam exceli kaldırıp yeniden kurardım.
Exceli kaldır, bilgisayarı yeniden başlat (kapatıp açma, yeniden başlat) Excelin kurulu olduğu dizini aç varsa kalan dosyaları da sil sonra yeniden kur.
Bu da çözüm olmazsa windows dosyalarında sorun olabilir, bilemiyorum.

omerap06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2020
20-03-2025
Hocam şirket verileri var o riski alamam

omerap06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2020
20-03-2025
Başka bilgisayar var zaten ortak ağ üzerinden herkese bağlı olan dosyaya attım diğer pc lerdede aynı sorun çözemeyeceğim galiba bu sorunu

omerap06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2020
20-03-2025
Başka bilgisayar yok mu bir de orada çalışıp deneseydin daha iyi olurdu.

Kesin çözüm olur mu bilmiyorum ama ben olsam exceli kaldırıp yeniden kurardım.
Exceli kaldır, bilgisayarı yeniden başlat (kapatıp açma, yeniden başlat) Excelin kurulu olduğu dizini aç varsa kalan dosyaları da sil sonra yeniden kur.
Bu da çözüm olmazsa windows dosyalarında sorun olabilir, bilemiyorum.
Muzaffer hocam ben firmada mühendis stajyerim firmada ürün takip sistemi çok eksik olduğundan dolayı böyle bir sistem yaptım ve son bir adım kaldı bu problemide çözersem bu iş tamam olacak ve okulu bitirdikten sonrada bulunduğum firmada işe girme imkanım olacak o yüzden bu iş benim için çok önemli bu excel web formunda çoğu kişi görüpde cevap vermiyor öncelikle size çok teşekkür ederim. Hocam bu işi çözebilecek birileri çevrenizde illaki bulunur sizden ricam bana yardım etmenizdir. Şindiden çok teşekkür ederim.

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 - Türkçe (64 bit)
31-01-2025
HOCAM SİLDİM HERHANGİ BİR HATA VERMİYOR AMA HALA AYNI SORUN DEVAM EDİYOR
(BU ARADA VİSUAL BASİC KISMINDAN ÇALIŞTIRDIĞIM ZAMAN KAPANMADAN ÇALIŞIYOR EXCELİN İÇİNDEN AÇTIĞIM ZAMAN KAFASINA GÖRE ÇALIŞIYOR) MESELA Bİ 15 DK BİLGİSAYARDA HİÇ BİR ŞEY YAPMADIKTAN SONRA AÇIYORUM HİÇBİR SIKINTI OLMADAN EXCELİN İÇİNDENDE VİSUAL BASİCDENDE ÇALIŞIYOR AMA HEMEN KAPATIP TEKRAR AÇTIĞIMDA KENDİ KENDİNE KAPANIYOR
Kardeşim sadece iyi niyetimden söylüyorum. Büyük harflerle yazma, uyarı alırsın. Forum kurallarına aykırı.
Saygılarımla.