bir dosyadaki farklı sayfaları, sürekli forma yazdırmak

Merhaba,

Ben excelde bir dosyada kayıtlı farklı sayfalarımı sürekli form halinde yazdırmak istiyorum . Fakat yazıcım EPSON LX 1170 . Sürekli formumu taktığımda yazıcı seceneklerinden "TÜM ÇALIÞMA KİYABINI" ve "SÜREKLİ FORMU" seçiyorum. Yazırıyor fakat ilk sayfa normal, sonraki sayfalar 3-4 satır kayıyor. Ayrıca formlarda fatura gibi antetli.
Ne yapmam gerekir yardım ederseniz sevinirim...

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba;
dosyanızın veri olan kısmını seçerek Görünüm/Sayfa sonu ön izleme den sayfa ayarlarını yapın. kağıt seçimini de ayarlayarak müsvette kağıda deneyerek yapmaya çalışın.
perfore satır sayısı 66 bu sürekli form için
kolay gelsin.
not: bunu denemedim :?

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
sayfa yapısında sayfa boyutunu letter yap

ismailerkan15

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
5-11-2026
slm kağıt seceneklerinden özel boyut kaıt secin ve inç kısmnı mm' cevirin ve en 2100 ve boy 2800 sürekli form için kolay gelsin ben bunu daima kullanıyorum...

Excel Vers. ve Dili
2010 - Eng
Excelde özel kağıt boyutu belirtme imkanı var mı bilen burdan buyursun...

evet, özel boyut word de var excel de yok
ve sanırım bu sorunun cevabı excel de yok, nerdeyse baktığım tüm cevaplar umutsuz.
benim aklıma problemin sanki windows xp den kaynaklandığı geliyor. eklenen yazıcılarda sürekli form kağıt boyutunu hep a4 boyutu gibi görüyor sanırım.
ve denediğim kadarıyla sayfa boyutunu "letter" yapmak da fayda etmiyor.
bu problemi çözen üstatlar yardım bekliyoruz. herkese şimdiden teşekkürler.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Ben soruya şu şekilde cevap vereyim : Şu an evde kullandığım yazıcı, hp deskjet 3600 series'dir ve böyle bir ayar vardır. Yani, özel yatay ve dikey kağıt boyut ayarı vardır. Bu ayar excele yansır mı yansımaz mı? onu bilmiyorum. Uygulamasını yapmadığım için.