Bilgim dışında oluşan sayfa koruması

xternet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-10-2028
Merhaba arkadaşlar

Dün akşam excelde yazılı sorusu hazırladım. Bir iki düzenleme için dosyayı bugün açtım. Yalnız sayfaya herhangi birşey yazmaya kalktığımda, sayfanın korumalı olduğunu gördüm. Halbuki ben koruma koymamıştım. Bu durum neden kaynaklanmış olabilir? ( Bu arada yazılı sorularımda yarım kaldı. Öğrencilerimin ahı tuttu herhalde:))

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Dosyanızda makro kodları var mı? Varsa bu kodlar ile koruma verilmiş olabilir.

Sayfa korumasını kaldırmak için Araçlar/Koruma/Sayfa Korumasını Kaldır 'ı seçin

xternet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Tr
12-10-2028
Bu dosyamda makro kodu yok. Sanırım aynı anda açık olan makro kodlu ve sayfa korumalı bir bir programdan kaynaklandı. Sanırım daha öncede başıma gelmişti. Ama nasıl çözdüğümü henüz hatırlayabilmiş değilim.

Sayfaya ben şifre koymadığım için, çözecek şifrenin ne olduğunuda bilmiyorum.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Forumda şifre çözmekle ilgili bilgi paylaşımı yasak olduğundan yardımcı olamıyorum. Özür dilerim.

xternet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Tr
12-10-2028
Sayın alpi ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Sonunda sorunumu çözdüm. Yazılı kağıdı hazırladığım sırada vergi iade programımda açıktı. Onun sayfa koruma makrosunu çalıştırınca -nasıl olduğunu bilmiyorum ama- yazılı kağıdı dosyasının sayfalarıda koruma altına alınmış. Vergi iade programındaki şifreleme-çözme makro kodunu yazılı kağıdı dosyasına aktarıp çalıştırınca koruma kalktı.

Bu mesajı yazarken göndermiş olduğunuz mesajıda yeni gördüm. İlgilendiğinizden dolayı tekrar teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. İyi çalışmalar.