Başlık Menüleri

Excel Vers. ve Dili
Windows7 Türkçe
Sayın Hocalarımız,
Excel Sayfası açıldığında şu mesajı veriyor!

Password remover now loaded.
Choose 'Unprotect workbook' on the 'Tools'-menu to unprotect workbook.
Choose 'Unprotect sheet' on the 'Tools'-menu to unprotect sheet.

ve üst menü hiçbiri açılmıyor, sadece Ad Kutusu ve formül çubuğundan başka.

Kutucuğun üst kısmında ise Password remover http://www.straxx.com adresini veriyor. Hiçbir soruma acele diye değerlendirmedim ama bunu sizlerde anlarsınız ki menüler olmadan hiçbirşey yapamıyorum! anlayışınıza sığınıyor yardımlarınızı bekliyorum.

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Sn. Sami bey o dosyayı değilde boş bir excel dosyası açtığınızda da aynı şey oluyor mu.
Ben de olmuyor denedim.

Excel Vers. ve Dili
Windows7 Türkçe
Sayın Partner,
maalesef tüm dosyalarda oluyor. Boş da açsam aynı!

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 Türkçe
verdiğiniz linkten sayfa koruma şifresini kıran program indirmiştim. dediğinizin bununla alakası varmı acaba?

Excel Vers. ve Dili
Windows7 Türkçe
Sayın takirti,
Aynen öyle, o programı indirdim kullandım ama birkaç gün sonra oldu! çünkü ben bilgisayarı uyku modunda kapatıyorum. Dün tam kapatıp açmıştım belki ondan oldu! belki bu konuyla ilgili bir programdan bahsediliyor sitede onu da indirmiştim ondan da olabilir diye düşünüyorum. Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Windows7 Türkçe
Sayın Üstadlarım,
Lütfen yardım, Dün akşamdan beri elim kolum bağlanmış durumda yardım edecek kimse yokmu? Lütfen Yardım.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Bunu bahsettiğiniz eklenti dosyası yapıyor olmalı.
Aşağıdaki kodu bir modüle yazıp çalıştırın.

Kod:
Sub Eklenti()
    Dim i As Byte
    For i = 1 To AddIns.Count
        AddIns(i).Installed = False
    Next
End Sub

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Hocam şunu da bir dener misin.
Kod:
Sub menureset()
MenuBars(xlWorksheet).Reset
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Windows7 Türkçe
Sayın Üstadlarım, Alpi ve Partner
dediğinizi yaptım olmadı ancak Sayın Alpi sizin dediğiniz aklıma takıldı! "Aşağıdaki kodu bir modüle yazıp çalıştırın" derken tam olarak neyi kastediyorsunuz? Çünkü ben sadece kaydediyor ve çıkıp çalışıp çalışmadığına bakıyorum. Acaba çalıştır derken VBA kodundayken yani Alt+F11 durumunda farklı bir yeri mi çalıştıracağız. Teşekkürler

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr

bu resimdekini yapın yeni modül oluşturmuş olacaksınız.
Önce alpi nin kodlarını yapıştırın. ve F5 e basın.
Eğer sorun hallolursa iyi. Hallolmazsa silin tüm kodları sonra benim kodları yapıştırın.
Sonra gene F5 e basın.
Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Benim verdiğim kodları çalıştırdıktan sonra açık olan excel dosyalarınızın tamamını kapatıp yeniden açın.
Eğer menüler yinde görünmezse Bozulan Menü yada Araççubukların Düzeltmek konusunu inceleyin.

Sayın Partnerin verdiği kodlar araççubuklarına özel menü eklenmişse onları kaldırmak için kullanılabilir diye biliyorum.

Excel Vers. ve Dili
Windows7 Türkçe
Sayın Alpi,
verdiğiniz adresi de inceledim ama ordaki bazı kazazadeler gibi ben de aynı programın "Personel takip programı" gazisiyim! tüm bu uygulamalara göre hala sorunum çözülmedi! ne yapacağımı şaşırdım. Ama yine de sizlerden ümidim var! inşallah bir çözüm bulursunuz. Teşekkürler.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Ofisi kaldırıp yeniden kurun. Yada Sistem Geri Yükleme'yi deneyin. Yardım'dan, Algıla ve Onarı'da deneyin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kodu deneyin.

Kod:
[LEFT]Sub goster()
For Each bar In Application.CommandBars
bar.Enabled = True
Next
End Sub[/LEFT]

Excel Vers. ve Dili
Windows7 Türkçe
Sayın Leventm,
Çok teşekkür ediyorum. Geçici de olsa problemim çözüldü. Ancak bir sorun var yazdığınız kodu herhangi bir dosyaya uyguladığımda düzelip çalışıyor ama kapatıp açtığımda tekrar eski haline geliyor ve tabi ki diğer tüm dosyalar aynı! Bu durumda sorunun kalıcı çözümü için ne yapmalı? yardımlarınızı bekliyor kolaylıklar diliyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Kalıcı olması gerekir. Kod içindeki true yazan yeri önce false yaparak kodu tekrar çalıştırın. Bu durumda menüler kaybolacaktır. Sonrasında tekrar true yaparak bir kez daha çalıştırın. Eğer yine sonuıç alamazsanız manuel çözüm olarak görünüm-araç çubukları-özelleştir-seçenekler-menü ve araç çubuğu kullanım verilerimi sıfırlayı tıklayın.

Excel Vers. ve Dili
Windows7 Türkçe
Sayın Leventm,
yine cevap verdiniz çok teşekkürler ama ne yazık ki aynı sorun devam ediyor! ve ben artık size karşı, sürekli bir şekilde yakınmak da istemiyorum ama çaresiz bir durumdayım. Sizi de çok meşgul ettim kusura bakmayın. Yine de çok teşekkür ederim. Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Alt+11 'e basarak VBA'yı açın ADD-Ins/ADD-Ins Manager'i açın açılan penceredeki liste doluysa, bu listedeki ikinci kolonda Load yazan satıra iki kere tıklatın, Load yazısının kaybolmasını sağlayın.

Eğer yukarıdaki işlem çözüm olmadıysa. Aşağıdaki kodu bir modüle yazarak çalıştırın.

Kod:
Sub dene()
     Application.Dialogs(xlDialogAddinManager).Show
End Sub
Açılan pencerede eğer seçili eklenti varsa tamamının seçimini kaldırın

Excel Vers. ve Dili
Windows7 Türkçe
Sayın Alpi ve yardımcı olan tüm Üstadlarım,
Hepinize kucaklar dolusu teşekkürler. hepiniz elinizden geldiğince yardımcı oldunuz ama ne yazık ki bazen sorun çözülmüyor! ne yapalım canımız sağ olsun Ofisi tekrar kurar yolumuza devam ederiz, diyerek bu konuyu da burada noktalayalım. Hepinize tekrar teşekkürler ve Kolay gelsin. Hep paylaşımla kalın!..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sayın Hocalarımız,
Excel Sayfası açıldığında şu mesajı veriyor!

Password remover now loaded.
Choose 'Unprotect workbook' on the 'Tools'-menu to unprotect workbook.
Choose 'Unprotect sheet' on the 'Tools'-menu to unprotect sheet.

ve üst menü hiçbiri açılmıyor, sadece Ad Kutusu ve formül çubuğundan başka.

Kutucuğun üst kısmında ise Password remover http://www.straxx.com adresini veriyor. Hiçbir soruma acele diye değerlendirmedim ama bunu sizlerde anlarsınız ki menüler olmadan hiçbirşey yapamıyorum! anlayışınıza sığınıyor yardımlarınızı bekliyorum.
Bu bir eklenti.
Excel uyfulamasını açın. Araçlar - Eklentiler seçin.
Açılan ekranda Password Remover eklentisinin önündeki seçimi kaldırın ve Tamam tıklayıp ekranı kapatın.
Excel uygulamasını kapatıp yeniden açın.
VBA ile: AddIns("Password remover").Installed = False
Artık söylediğiniz mesaj çıkmayacaktır.

Son düzenleme: