Soru Başka Excelden Koşulllar sağlandığı taktirde veri çekme

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-04-2020
Merhaba, Örnek Dosyalardan 060419 adlı excel ve 070419 adlı excel içlerinde STOK ADLARI ve ÖDEME TİPİ sekmeleri var. Bu sekmelere göre SATIŞ MİKTARLARI sekmesindeki adetleri ÖRNEK 6 excelindeki Sayfa 6 ve Sayfa 7 deki İçecek isimleri aynı olanları SATILAN ve İKRAM sekmelerine yazdırmak istiyorum.(ÖDEME TİPİ yönetim misafir olan İKRAM, diğeri SATILAN)
Eğer formülü ile yapmaya kalksam çok uzun olacak diye düşünüyorum, daha doğrusu olmayacak diye düşünüyorum. Eğer formülünü iç içe 8 kere kullanabildiğimiz için. Buna benzer bir soru daha önce paylaşmıştım. Makro ile cevabımı almıştım çokda güzel bir çalışma olmuştu, ama malesef makrolara pek hakim olamadığım için makrosuz olarak formüllerle bunu halledebilirmiyim diye tekrardan konu açma gereği duydum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Versiyon : Excel 2016
Dil : Türkçe
Size makrolarla fonksiyon oluştursam işinize yarayacak şekilde olur mu ?

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-04-2020
Size makrolarla fonksiyon oluştursam işinize yarayacak şekilde olur mu ?
Tabikide, aslında https://www.excel.web.tr/threads/ismi-belli-olmayan-excel-dosyasindan-veri-cekme.179395/ bu sorumda cevabımı aldım makro ile ama benim asıl kullanmam gereken yerde kullanmaya çalıştığımda sorun yaşadım asıl sorum benim üstteki attığım linkde. Sayın @veyselemre sağolsun, bana dosyayı otomatik seçebileceğim, çok güzel bir makro yazdı. Ama malesef asıl kullanmam gereken yere uygulayamadım. Bu yüzden makrosuz varsa en azından bende anlayabilirim diye düşündüm. Ama tabiki de makro ile çözebileceksem, oda benim işime çok yarar. Sizlere zahmet olacak, çok teşekkür ederim ilginiz için, yardımcı olursanız çok sevinirim