aralıklı toplama

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft OFFİCE Ev ve İş 2019 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-03-2025
Eklediğim tabloda hücrenin içine (yeşil ve kahverengi) açıklamada sorumu sordum
ben mod formülleriyle yapmaya çalıştım ama içeriğini anlayamadım
belirli aralıklardakileri toplamak
bu cevaplamada kaç farklı çözüm olabiliyosa uzman ların çözümlerini görmek bilmek isterim bu çizelgedek diğer formüllemeleri excel uzm. yardımlarıyla oluşturulmuştur. tşkkr ediyorum

Ekli dosyalar

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-03-2025
Syn Evren bey sizin fomülünüzde 3 yere $ işaretiyle sabitledim ilk formülü aşağıya kaydırdım oldu tşkkr ettim daha başka formüllerle nasıl yapılır diğer uzmanlardan verilebilecek tüm fonksiyonları bekliyorum
TOPLA.ÇARPIM(($I$2:$AH$2=$AI$2)*($I3:$AH3)

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Syn Evren bey sizin fomülünüzde 3 yere $ işaretiyle sabitledim ilk formülü aşağıya kaydırdım oldu tşkkr ettim daha başka formüllerle nasıl yapılır diğer uzmanlardan verilebilecek tüm fonksiyonları bekliyorum
TOPLA.ÇARPIM(($I$2:$AH$2=$AI$2)*($I3:$AH3)
Sabitlemiyecektiniz, yoksa bulunduğu satırı toplamaz devamlı 2nci satırı toplar.:cool:

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-03-2025
syn evren bey TOPLA.ÇARPIM(($I$2:$AH$2=$AI$2)*($I3:$AH3) formülde ....*($I3:$AH3) bu kısım devamlı değişiyo bi alt satır alınıyo ben I2:AH12 yi sabitledim ve AI2 yi sabitledim onlar tablo başlığı gibi duruyo belki siz benim sorumu yanlış anladınız ben her gün kamyonların < 10 Km vede > 10 km ye kadar tonaj çektiklerini görmek istiyodum
bende sunu yapabildim =TOPLA.ÇARPIM(--($I$2:$AH$2=$AI$2);--($I3:$AH3)) bu formülde oluyo tutuyo başka nasıl formüllerle çözülür acaba