Açılır listeden isim silme sorunu

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Arkadaşlar. hazırladığım ders programında ders alacağı biten kişinin adının açılır listeden otomatik silinmesini istiyorum. yada ders hakkı eklediğimde otomatik eklensin. bunu nasıl yaparım? link yolladım
http://www.filebig.net/files/33Tkxcp4N8

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Çok teşekkür ederim hocam. Yardımcı olursanız bişe daha rica edecem. Verileri başka sayfadan ve şifreli alabilir miyiz? birde öğrencinin yanına kaç dersi kaldığı otomatik yazılabilir mi? ben denedim olmadı. ekte yolladım. açıklama yazdım. yardımcı olursanız çok mutlu olurum. http://www.filebig.net/files/FssGu23EDu

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Sanırım isimlere ait sayfaların artma ihtimali var.
sayfa çoğaltırken;
sayfa ismine sağ clik;
açılan pencerede Taşı veya kopyala;
(sona taşı) işaretleyip
Kopya oluştur kutucuğunu tikleyin ve Tamam butonu ile işlemi bitirin.
Böylece sayfadaki makro kodlarını da taşımış olursunuz.
Eki deneyin.
İyi çalışmalar.

NOT: Kodlar anasayfa ve veri sayfası dışındaki sayfalarda isim sayma işlemi yapar. Böylece bir ismin 2 sayfa dışındaki sayfalardaki sayısı açılır listeleri düzenler.

Link:
https://www.dosya.tc/server23/xwbgfb/starnova-Sifreli_veri_ders_programi-1.rar.html

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Hocam sayfalar eklemeyi öğrendim ama bazı hatalar var düzeltemedim. Birde yeni bir iki özellik eklemek istiyorum. excel içine açıklama yazdım.
zamanınız varsa yardımcı olur musunuz?
starnova-3.xls - 219 KB

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Mevcut dosyada ne yazıkki bir çözüm bulamadım.
Bu tablo yapısından vazgeçmeniz gerekiyor.
1-Tabloyu aylık mı hazırlıyorsunuz?
2-Hoca ve öğrenci sayısı maksimum kaç olur? (bilhassa hoca sayısı)
3-bir güne ait 20 ders saati var. (bunlar sabit mi? yani tüm günlerde aynı mı?)
Bu sorular netleşince;
a) bir yerleştirme sayfası olmalı. (tüm ayı kapsayan ve tüm hocaların olduğu. böylece bir öğrenci aynı gün aynı zaman diliminde 2 derse yazılırsa mükerrer yerleştirme görülür)
b) Tüm yerleştirmeler bu sayfada yapılmalı ve bir data dosyasına yazılmalı. (Bu datadan mevcut hoca sayfanıza hoca ismi seçilerek tüm verileri alınır. İstenirse bu hoca sayfası lokal olarak hoca ismiyle kaydedilir. Bu sayfayı hocaya yada başka birime gönderirsiniz.Böylece asıl kaynak dosyanızın bozulma riskide ortadan kalkar)
Üstteki 3 sorunun cevabına göre bir prototip hazırlar ve bunu paylaşırız.

Not: Mahsuru yoksa Altın üye olun. (Ders dağılımı ile ilgili değişik dosyalarıda indirme ve inceleme şansınız olur.)
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
office 2019 türkçe
merhabalar açılır listeden isimi kullandığım zaman alt satırdaki açılır listede gözüksün istemiyorum bi çözümü varmıdır. şimdiden teşekkürler