access nereden başlanır

Merhaba: Access in A sını bilmiyorum Þu sıralarda accessle ilgili yazılar ilgimi çekmeye başladı indire bileceğinm okuya bileçeğim her hangi bir döküman tavsiyelerinizi bekliyorum

Merhaba: A sını bilmeyen için böyle ise benim için eyvah Ben bu sitede bir yerlerde bu işin kitabını gördüm gibi o zamanlar access ilgimi çekmediği için öylesine bakmıştım Yanlış hatırlıyorsam beni affedin zannedersem Sn alpen Faruk Çubukçu nun bir takım dökümanlarını indirmişti o kitap nerelerde kaç gündür onu arıyorum Hafızam beni yanıltıyor olabilir Sn alpen beni affetsin Sn xxrt ın yaptığı dökümanda olabilir. Gördüm ama nerde arıyorum bulamıyorum .İnşallah birisi yanılmıyorsun şurda der diye bekliyorum

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=782 Evet sen haklısın sayın leventm ben iki kitabı karıştırdım Faruk Çubukçunun kitabı makrolarla ilgili Sayın Raider ilginiz için teşekkürler böyle bir kitap var kitabın kapağında access in o kendine has rengi ile anahtarı hatırlar gibiyim gören birileri inşallah çıkar Sayın access sevenler sizler bilirsiniz

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
bence access'a başlayacak ve diğer office programlarına alışık ve hatta hakim isen; paraya kıyıp arkadaş yayınlarının microsoft çevirilerinden çıkan kitapları tercih etmeni tavsiye ederim. bunların içinde "... ile çalışmak" serisi gayet başarılı, tuğla tadında bir kitaptır. pahalıdır ancak hayatının sonuna kadar access kullanacağım diyen bir insanın başucu eseridir. :)

selamlar, kolay gelsin :hey:

Merhaba İlgin için teşekkürler

bunların içinde "... ile çalışmak" serisi gayet başarılı, tuğla tadında bir kitaptır.
(tuğla tadında) sırf merakımdan soruyorum ne demek

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
:D hem fiziki özellik olarak kalın, hemde bilgi açısından ıcığını cıcığını incelediği için ağırdır. fakat bilgideki ağırlık seni ürkütmesin dili gayet başarılı ve anlaşılırdır. hemen hemen her soruna yanıt bulabilirsin. demek istenen bu olup, sıkıcı ve tek düze bir türkçe yerine, anlatımı renklendirmek ve metin içeisine hareket katmak amacıyla günlük jargon kullanılarak, belirli bir objenin fiziki ve diğer özelliklerini, ilişkisiz bir cisime benzetme yapılmıştır. olay kısaca bir benzetmedir.

bilmem anlataMAYA bildim mi?.. :lol: :hey:

Pardon: Sırf merakımdan diye sordum bazen böyle günlük jargon farklılıkları olabiliyor mesela yöre ismi vermek istemiyorum Bizim buralarda bir cay daha vereyimmi denir başka yörede bardağına cay katayımmı diyorlar veya kayboldum yerine kendimi yittim gibi farklılıklar olabiliyor acaba böyle birşeyde anlamı ne gibisinden sordum açık ve net merak ettim sadece bu başka bir art arama lütfen ilgin için tekrar teşekkürler. :arkadas:

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
herhangi bir saldırı olmadığından emin olduğum için zaten böyle uzun uzun açıklardım. dert edilecek bir şey yok yani... :arkadas: