ACCESS bölümlerine ek kural teklifi

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
ACCESS EXCEL kadar esnek bir yapıya sahip olmamasından dolayı bazen kafanızda sorulan soruya ilişkin bir fikir oluşturamıyorsunuz. en azından ACCESS alanında sorulacak soruların bir örnek ile birlikte sorulmasını ve gönderilecek dosyaların herhangi bir kısıtlamaya girmemiş, standart ACCESS ile her hangi bir müdehale olmadan açılabilmesi gerekliliğini içeren bir iki düzenleme yapıldığı taktirde, hem yanıtlayan hayal gücünü çalıştırmak yerine cevap vermesi kolaylaşacak, hem de soruyu soran kişi hızlıca yanıtını örnek üzerinde alabilecektir.

not: aman allahım nokta koymadan ne kadar uzun yazmışım... :shock:

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın KoTiK,
öneri için teşekkürler.
Aslında bunu soru soran kişinin kendisi düşünmesi gerek, eğer iyi cevap bekliyorsa yukarıda yazdıklarınıza uyması kendi mefaatine.
Dosyaların şifresiz açılması konusu bence sadece Access için değil tüm bölümler için olması gereken bir durum.

Birde kural koyarak ne kadar başarı sağlayabildiğimiz de ayrı bir soru işareti.
Hala "Yardım Pls" mesajları geliyor.
Hala tamamı büyük harfle yazılmış mesajlar geliyor.
Hala sorudan ayrı teaşekkür mesajları gönderiliyor.
Hala kullandığı Excel versiyonunu ve dilini yazmayan üyeler foruma mesaj gönderiyor.

Ama biz yinede kurallarımızı koyalım.
Uygulamayanlar utansın. :bad:

Hala sorudan ayrı teşekkür mesajları gönderiliyor.
Hala kullandığı Excel versiyonunu ve dilini yazmayan üyeler foruma mesaj gönderiyor.

Uygulamayanlar utansın.
Yorum yok sadece :bravo: :bravo:

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
Hüseyin' Alıntı:

Uygulamayanlar utansın. :bad:
Yada kurul okumak insanları sıkıyor olabilir, kullanıcılar belki kendi adlarına haklıdırlar. en azından bölü başlarına sabit birer konu eklense. "sorunuza hızlı yanıt almak için okuyun" gibisinden belki bir nebze işe yarayabilir.

hiç başlık açıp ortalığı kirletmeye gerek olmayan bir konu var, bazen denk geliyorum arkadaşlar yanlış yerlerde yanlış mesajlar atabiliyor. en azından bir şikayet veya ispiyon gibi bir tuş olsa hatalı mesajları direk yönetimdeki arkadaşlara bildirsek, forumun en azından çöplüğe dönmemesine yardımcı olmuş olmazmıyız...

Excel Vers. ve Dili
Excel-2002 Türkçe
Hüseyin' Alıntı:
Ben burayı anlamadım.
Çünkü ben bir soru sorduğum zaman verilen kodlar çalışsada çalışmasa da sorunun hallolup hallolmadığına dair bilgi vermek amacıyla teşekkür mesajı yolluyorum.

Yanlış mı yapıyorum.Bilgilendirirseniz sevinirim.

T

TRABLUS

Misafir
Sayın excelman,
Hüseyin'in o mesajını yanlış anlamışsınız. Orada anlatılmak istenen, üye sorusunu soruyor, cevabını alıyor, başka bir başlık açıyor ve teşekkür ediyor. İşte Hüseyin'in anlatmak istediği de bu. Sorusunun altına teşekkür etmeyip farklı başlıkla teşekkür ediyor.
Yoksa sizin yaptığınız tamamen doğru. :arkadas:

Excel Vers. ve Dili
Excel-2002 Türkçe
Sayın TRABLUS;

Þimdi rahatlıkla teşekkür edebilirim.

Teşekkürler. :)

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
excelman' Alıntı:
Hüseyin' Alıntı:
Ben burayı anlamadım.
Çünkü ben bir soru sorduğum zaman verilen kodlar çalışsada çalışmasa da sorunun hallolup hallolmadığına dair bilgi vermek amacıyla teşekkür mesajı yolluyorum.

Yanlış mı yapıyorum.Bilgilendirirseniz sevinirim.
Merhaba,
TRABLUS haklı.
Ben biraz eksik ifade etmişim.
Kusura bakmayın.
Teşekkür etmek için ayrı başlık açanları kastettim.

Yoksa sorusuna yanıt alan arkadaşların aynı mesajın altına teşekkür mesajı açmaları tabiiki en doğal olay.