8x52 lik tablodan islem sonucu cikan degerin karsiligini bulmak

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
arkadaslar basliktata dedigim gibi 8x52 lik bir tablom var.tablonun tamami degerlerle dolu. yan tarafta yaptigim islemin sonucuna en yakin olan degeri belirttigim sutunda buldurmak ve bu degerin oldugu siradan baska bir sutundaki degeri almak istiyorum.hangi fonksiyonu nasil kullanabilirim.
ufakta olsa bilgi verebilirseniz sevinirm

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe - 2007 Türkçe
örnek dosyanızı ekleyerek ne şekille istediğinizi dosya içerisine yazabilir misiniz ?

Excel Vers. ve Dili
arkadaslar basliktata dedigim gibi 8x52 lik bir tablom var.tablonun tamami degerlerle dolu. yan tarafta yaptigim islemin sonucuna en yakin olan degeri belirttigim sutunda buldurmak ve bu degerin oldugu siradan baska bir sutundaki degeri almak istiyorum.hangi fonksiyonu nasil kullanabilirim.
ufakta olsa bilgi verebilirseniz sevinirm
Ekli dosya size fikir verecektir sanırım...
İyi Çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
gercekten cok tesekkurler baya isimizi gorucek gibi ellerinize saglik

Excel Vers. ve Dili
Rica ederim, İyi Çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Excel 2000, English
GKHN005 farklı bisey istiyo gibi geldi bana. Ornek uzerinden gidersek buldugu 152 degerine en yakın olan deger burda C sutununda oluyo ama mesela 189 degeri girilseydi F13 hucresindeki 188.7 rakami en yakını olacaktı. Ancak verilen ornek dosyada en yakın rakam sanki hep C sutununda cikacakmis gibi dusunulmus. Ben de biraz ugrastim tum kolonlarda o degeri buldurmak icin ancak yapamadim. Cozumu varsa yollayabilirseniz ben de ogrenmis olurum. Kolay gelsinn..

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
GKHN005 farklı bisey istiyo gibi geldi bana. Ornek uzerinden gidersek buldugu 152 degerine en yakın olan deger burda C sutununda oluyo ama mesela 189 degeri girilseydi F13 hucresindeki 188.7 rakami en yakını olacaktı. Ancak verilen ornek dosyada en yakın rakam sanki hep C sutununda cikacakmis gibi dusunulmus. Ben de biraz ugrastim tum kolonlarda o degeri buldurmak icin ancak yapamadim. Cozumu varsa yollayabilirseniz ben de ogrenmis olurum. Kolay gelsinn..
Merhaba,

Örnek dosyayı incelermisiniz. İstediğiniz bu mu?

.