8. Sütunda _ İle Bitenleri Filtreleme Nasıl Makro İle Yapılır

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Merhaba arkadaşlar. H sütununda (8. sütun) 3. satırdan başlayan veriler var. Bazıları _ (alt çizgi) ile bitiyor. Bir makro yapıp bunların filtrelenme (me) sini istiyorum. _ IU1 hücresinde bulunmaktadır.

Son düzenleme:

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Bu konuda bir fikri olan var mı arkadaşlar ?

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Merhaba alibaskan. İlgine çok teşekkür ederim. Filtre şöyle çalışmalı :

* L3 ten büyük ve eşit, L4 ten küçük ve eşit
* M3 yi içerir, M4 ü içermez

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office XP
Sn.serdarokan filtreleme konusunda daha önceden hiç makro yazmamıştım. Bu yüzden sorunuza çabuk cevap veremediğim için kusura bakmayın. 3 günlük yoğun araştırmalarım sonucunda bazı yabancı excel sitelerindeki örnek çalışmalar sonucunda sorunuzun cevabı olan çalışmayı tamamladım. Dosya ektedir. Verdiğiniz kriterlere göre özellikle M3 ve M4 teki değerlere eşittir - eşit değildir yerine içerir - içermez kullandığınız için filtreleme sonucu veri gelmemektedir. Çünkü 8.sütunda Tez_ içeren satırlar bulunmakta fakat _ içermez dediğiniz için bu satırlar filtreleme sonucunda görünmemektedir. Eğer görünmesini isterseniz kriteri eşittir ve eşit değildir şeklinde değiştirebilirim.

Ekli dosyalar

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Sayın alibaskan, ilginiz ve yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim. İnanın çok işime yaradı. Sağolun, var olun, sağlıcakla kalın.

Excel Vers. ve Dili
Office XP
İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum.