2007 Yilinda Ödeme Emİrİ Belgelerİnde Kullanilan Kodlar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14-03-2023

2007 YILINDA ÖDEME EMRİ GİBİ RESMİ BELGELERDE KULLANILAN EKONOMİK VE FONKSİYONEL KODLAR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM
TEŞEKKÜRLER

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003 EXCELL 2003
merhaba

2007 YILINDA ÖDEME EMRİ GİBİ RESMİ BELGELERDE KULLANILAN EKONOMİK VE FONKSİYONEL KODLAR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM
TEŞEKKÜRLER
Kardeş ben de saymanlık işlemlerini ( saymanlık işlem fişi + tahakkuk müzekkeresi verile emri ) hazırlıyorum . eğer bu konuda bir bilgi edinirseniz burda sabırsızlıkla bekleyen birisi daha var bu kardeşinizi de unutmazsınız inşallah :)

mustafa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 365 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-12-2024
Aşağıdaki dosyada nakit kodlarından bazılarının 2005-2006-2007 yıllarına göre nasıl değiştiğini gösterdim.

Selamlar

Kardeş ben de saymanlık işlemlerini ( saymanlık işlem fişi + tahakkuk müzekkeresi verile emri ) hazırlıyorum . eğer bu konuda bir bilgi edinirseniz burda sabırsızlıkla bekleyen birisi daha var bu kardeşinizi de unutmazsınız inşallah :)
Arkadaşlar ben saymanlıkta çalışan birisi olarak size bu konuda yardımcı olabileceğimi umuyorum. Ancak bu konuda istediğiniz yardımı bana detaylı olarak aktarabilirmisiniz..
Saygılar

Excel Vers. ve Dili
İŞ : Microsoft Office Excel 2003
EV : Microsoft Office Excel 2003
Selam arkadaşlar; Bir Mutemet olarak ihtiyacı olan arkadaşlara yardım edebilirim. Temel olarak bir değişiklik yok özellikle Fonksiyonel kodlarda zira bu kodlar en üst harcama biriminizce Maliye Bakanlığı ile koordineli olarak düzenlenlenmekte ve değiştirilmektedir.Hesap Kodlarında ve bazı E. Kodlarda ufak değişiklikler mevcut.

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003 EXCELL 2003
Yakup Bey

Arkadaşlar ben saymanlıkta çalışan birisi olarak size bu konuda yardımcı olabileceğimi umuyorum. Ancak bu konuda istediğiniz yardımı bana detaylı olarak aktarabilirmisiniz..
Saygılar
Nasıl anlatılır bilmem ama ben Saymanlık işlem fişlerini kendim hazırlıyorum ama ufak tefek sorunlar yaşıyorum 150 hesaplarını indirmedim mesala size örnek bir saymanlık işlem fişi örneği göndereyim eksiği varsa bana yardımcı olursanız sevinirim.ana sayfada çoğu bilgileri giriyorum diğer bilgiler kendim yazıyorum tah. kısmını tüm parayı yazıyorum hesaplamaları kendisi yapıyor. saymalık işlem fişlerinde ben sadece hesabın adlarını yazıyorum . onlar kaldı sadece..150 hesaplamalarını da kendisi yapsa ne güzel olur
Saygılarımla

Selam

Sn. Azize;
Dosyanızı inceledim. Ancak sizin hesaplarda kullandığınız kodlar bizimkinden çok ama çok farklı olduğunu gördüm. Zira biz Devlet Muhasebesi işlemleri yaptığımızdan,320 - Sizde Satıcılar hesabı iken biz de bütçe emanetleri olarak işler.Mesela bizde 740 diye hesap yoktur.150 hs. İlk Maddde ve malzeme alımlarıdır.Ödeme emirleri 103-2 ya da 103-1 (çek hs) dır.

Bu nedenlerden dolayı size yardımcı olamamanın üzüntüsünü taşıyorum.
Saygı ve selamlarımla....

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003 EXCELL 2003
merhaba

Sn. Azize;
Dosyanızı inceledim. Ancak sizin hesaplarda kullandığınız kodlar bizimkinden çok ama çok farklı olduğunu gördüm. Zira biz Devlet Muhasebesi işlemleri yaptığımızdan,320 - Sizde Satıcılar hesabı iken biz de bütçe emanetleri olarak işler.Mesela bizde 740 diye hesap yoktur.150 hs. İlk Maddde ve malzeme alımlarıdır.Ödeme emirleri 103-2 ya da 103-1 (çek hs) dır.

Bu nedenlerden dolayı size yardımcı olamamanın üzüntüsünü taşıyorum.
Saygı ve selamlarımla....
merhaba Yakup Bey , ilginiz için teşekkür ederm . sağolun ben epey değişiklik yaptım sanırım şimdilik bu beni bir süre idare eder son halini ekte. nasıl olmuş sizden ricam olumlu ya da olumsuz eleştirinizi bekliyorum. çalışmalarımın değerlendirilmesi benim için önemli önerinz de olabilir
sayfılarımla

selam

Sn: Azize Ellerine ve yüreğine sağlık.
Dosyanı inceledim. Ancak eğerli formül yerine düşeyara formülünü tercih etseydin daha pratik olurdu diye düşünüyorum.
Saygılarımla...
Kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003 EXCELL 2003
merhaba

Sn: Azize Ellerine ve yüreğine sağlık.
Dosyanı inceledim. Ancak eğerli formül yerine düşeyara formülünü tercih etseydin daha pratik olurdu diye düşünüyorum.
Saygılarımla...
Kolay gelsin..
SN: Yakup bey bu program bir de YTL uygulaması beni excell meraklısı yaptı.
teşekkür ederim ayrıca.. sizden isteğim düşeyara dediğiniz formülü bilmiyorum nasıl kullanılır onu bilmiyorum.bu formül hakkkında bilgi verirseniz sevinirim
Saygılarımla ..