1.sayfadan Stok Sayfasina DÜŞÜm Yapamiyorum ?

Kimyevi ürünler ithal eden bir firmada ön muhasebe, satış, stok, ithalat işleri ile uğraşmaktayım. Excel de kendime göre bir tablo yaptım. Bu işte tek başıma olduğum için yardım edecek yada fikir verecek kimse de olmadığı için sizlere başvurdum. Sizlerinde iş yoğunluğundan fırsat bulup bana yardımcı olabilirseniz sevinirim..İlişikte sizlere excel tablomu sunuyorum.

Şimdi benim burada en büyük sorunum ı ve k hücreleri. "I" hücrelerine kimyevi madde ürün isimlerini yazıyorum, k hücresine de kilo düşümü için çıkan kiloyu yazıyorum. Şimdi burada benim yapmak istediğim ben k hücresinden kilo çıkışı yaptıkça ve ı hücresine çıkan kimyevi maddenin ürün ismini yazdıkça aynı şekilde "stok sayfasındanda hangi ürün isminden çıkış yaptıysam oradanda düşsün.....sorunum bu şekilde...sizlere iyi çalışmalar dilerim...

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Şimdi benim burada en büyük sorunum ı ve k hücreleri. "I" hücrelerine kimyevi madde ürün isimlerini yazıyorum, k hücresine de kilo düşümü için çıkan kiloyu yazıyorum. Şimdi burada benim yapmak istediğim ben k hücresinden kilo çıkışı yaptıkça ve ı hücresine çıkan kimyevi maddenin ürün ismini yazdıkça aynı şekilde "stok sayfasındanda hangi ürün isminden çıkış yaptıysam oradanda düşsün.
Sn berkeguner

I sütununda kimyevi madde isimleri değil, irsaliye no yazıyor, K sütununda ise kilo değerleri değil ürün referansları yazıyor.

Stok bölümünde; FURT.KERNKLEBER yazan kısımda toplam gelen (ton) olan 8'den düşülen değer 0,3 yani FURT.KERNKLEBER'in değeri değil, SB-5-0,6-3MM adlı ürünün sevk miktarı. 8 ton CARBOLUX SK miktarından düşülen değer ise ZM2-6MM adlı ürürün sevk miktarı.

Sorunuzu biraz daha açıklarsanız size yardımcı olmak isteyenler çıkacaktır.

teşekkür

Mehmet bey ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Sorunumu hem yanlış hem de biraz karışık anlattım. Şimdi daha anlaşılır ve sade bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Sorunum şu ;

1.sayfada (tüm müşteriler ve hasapları olan yer) örneğin ürün ismini yazdığım hücre var ve hemen yanında mesela 0,300ton yani aslında (300kg) kilo çıkışı yapmışım. Benim burada en büyük sorunum ; 2.sayfada (stok sayfası) 1.sayfadan hangi ürün isminden çıkış yapmışsam 2.sayfada oluşturulacak aynı ürün isimlerinden ev o ürün isimlerine bağlı toplam tonaj lardan düşüm yapsın.

örnek :(1) 1.sayfada FURTOL KERNKLEBER DEN 0,3TON ÇIKIŞ YAPMIŞIM.

(2) şimdi 2.STOK sayfasında bulunan "FURTOL KERNKLEBER" bölümünde diyelimki bu üründen toplam 5ton var. 1.sayfadan çıkış yaptığım zaman buradanda 0,3tonu düşüp 5ton - 0,3ton = 4,7ton diye o ürün başlığı altında düşüm yapması lazım. Her şey güzel oldu fakat bunu bir türlü yapamıyorum, eğer buda olursa inanıyorumki diğer arkadaşlarada güzel bir stok programı örneği olur diye düşünüyorum.

Saygılarımlaççç