YILLIK İZİN - Yaş ve Kıdem Yılına Göre

ozanyakar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Excel 2010_64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-01-2029
Merhaba,
Forumda bu konu ile ilgili bir çok örnek var ama ben tam olarak istediğimi bulamadım.
Örnek Dosyada sarı ile boyadığım sütundaki formül ile şunu yapmak istiyorum :

Yaşı 18 ve 18 den küşükse VE 50 ve 50 den büyükse hakedişi 20 Gün olsun ,

Ekli dosyalar

denese

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2019
02-03-2026
Merhaba,
Forumda bu konu ile ilgili bir çok örnek var ama ben tam olarak istediğimi bulamadım.
Örnek Dosyada sarı ile boyadığım sütundaki formül ile şunu yapmak istiyorum :

Yaşı 18 ve 18 den küşükse VE 50 ve 50 den büyükse hakedişi 20 Gün olsun ,
Merhaba,

Sayın sakman26' nın bu konudaki çalışmasını aşağıdaki linkten incelemenizi tavsiye ederim.

https://www.excel.web.tr/threads/yillik-izin-takip-yardim-son-hali.156937/

Dosyanız ektedir.

Ekli dosyalar

msofuoglu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2013 Pro. 64 bit Türkçe ve Office 365
27-01-2027
Sayın ozanyakar merhaba,
İsteğinizi karşılar mı bilmiyorum fakat, istediğiniz yaş ve kıdem hesaplamalarını yapan bir dosya hazırladım ve linki aşağıdadır. Bu tabloyu hazırlarken forumumuzda birden çok kişiden oldukça istifade ettim. Yardımları için herkese tekrar teşekkür ediyor katılımcılara ve forum yöneticilerine saygı ve hürmetlerimi bildiriyorum.

Dosya linki: http://s3.dosya.tc/server16/6r0dud/YILLIK_izin_excel.web_icin.xlsx.html

ozanyakar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
02-01-2029
Sayın ozanyakar merhaba,
İsteğinizi karşılar mı bilmiyorum fakat, istediğiniz yaş ve kıdem hesaplamalarını yapan bir dosya hazırladım ve linki aşağıdadır. Bu tabloyu hazırlarken forumumuzda birden çok kişiden oldukça istifade ettim. Yardımları için herkese tekrar teşekkür ediyor katılımcılara ve forum yöneticilerine saygı ve hürmetlerimi bildiriyorum.

Dosya linki: http://s3.dosya.tc/server16/6r0dud/YILLIK_izin_excel.web_icin.xlsx.html
Sayın msofuoglu , ilginiz için teşekkür ederim , dosyanızdaki çalışmadan ziyade , gönderdiğim tabloda personelin doğum tarihine ve günün tarihine göre yaş hesaplandığından , yaş değiştiğinde hakedişini otomatik hesaplayacak bir formüle ihtiyacım var.

Çalışmanızdan faydalanarak , başka bir sayfaya yaşları ve bu yaşların karşılığında hakedilen izinleri girdim. Düşeyara ile ilgili yaşına göre hakedişini getirdim. Buraya kadar bir problem yok, sonradan farkettiğim üzere ;

Olması gereken örneğin 48 Yaşındaki bir personel 1.yılında 14 , 2.yılında (yaş 49) 14 , 3.yılında (yaş 50) ise 20 gün izin hak eder. Toplamda 14+14+50 = 78 gün izin hakkı olur.

Bu şekilde hesaplayabilecek bir formüle ihtiyacım var.

ozanyakar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
02-01-2029
Merhaba,

Sayın sakman26' nın bu konudaki çalışmasını aşağıdaki linkten incelemenizi tavsiye ederim.

https://www.excel.web.tr/threads/yillik-izin-takip-yardim-son-hali.156937/

Dosyanız ektedir.
Sayın denese, yardımınız ve alaknız için öncelikle teşekkür ederim. Tda böyle bir çalışmaya ihtiyacım var. Konudan muzdarip olanların da katkısıyla zamanında oluşturulmuş bir tablo. Bu tablodaki bilgileri kağıt üzerinde mevzuat anlamında uygulayabiliyorum ancak bunu excele dökme ve burda uygulama konusunda problem yaşıyorum. Bu tabloyu kendi çalışma tabloma yerleştirmem lazım ama nasıl :-(

msofuoglu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2013 Pro. 64 bit Türkçe ve Office 365
27-01-2027
Sayın msofuoglu , ilginiz için teşekkür ederim , dosyanızdaki çalışmadan ziyade , gönderdiğim tabloda personelin doğum tarihine ve günün tarihine göre yaş hesaplandığından , yaş değiştiğinde hakedişini otomatik hesaplayacak bir formüle ihtiyacım var.

Çalışmanızdan faydalanarak , başka bir sayfaya yaşları ve bu yaşların karşılığında hakedilen izinleri girdim. Düşeyara ile ilgili yaşına göre hakedişini getirdim. Buraya kadar bir problem yok, sonradan farkettiğim üzere ;

Olması gereken örneğin 48 Yaşındaki bir personel 1.yılında 14 , 2.yılında (yaş 49) 14 , 3.yılında (yaş 50) ise 20 gün izin hak eder. Toplamda 14+14+50 = 78 gün izin hakkı olur.

Bu şekilde hesaplayabilecek bir formüle ihtiyacım var.
Sayın ozanyakar,
Dediğiniz hesaplamada 14+14+(50 değil)20=48 gün izin yapması gerek demek istediniz sanırım. Burada teknik olarak 50 yaşa girildiği yıl değil de 50 yaşın tamamlandığı yıl hesaplaması gerekir. Zaten yüklediğim tabloda yeşil zeminli bölümde "hak ettiği izin günü" sütunundaki formül dediğiniz işlemi yapıyor ve işe giriş tarihi ve doğum günü tarihlerini değiştirerek kontrolünü yapabilirsiniz. İkinci bir konu ise altın üye olmadığımdan excel tablonuzu göremiyorum ve bu nedenle nasıl bir tablonuz var bilemediğimden ben kendim kullandığım tabloyu paylaştım. Yine de tablonuzu anlayabilsem yardımcı olmaya çalışırım. Herkese iyi günler diler ve saygılar sunarım.

ozanyakar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
02-01-2029
Sayın ozanyakar,
Dediğiniz hesaplamada 14+14+(50 değil)20=48 gün izin yapması gerek demek istediniz sanırım. Burada teknik olarak 50 yaşa girildiği yıl değil de 50 yaşın tamamlandığı yıl hesaplaması gerekir. Zaten yüklediğim tabloda yeşil zeminli bölümde "hak ettiği izin günü" sütunundaki formül dediğiniz işlemi yapıyor ve işe giriş tarihi ve doğum günü tarihlerini değiştirerek kontrolünü yapabilirsiniz. İkinci bir konu ise altın üye olmadığımdan excel tablonuzu göremiyorum ve bu nedenle nasıl bir tablonuz var bilemediğimden ben kendim kullandığım tabloyu paylaştım. Yine de tablonuzu anlayabilsem yardımcı olmaya çalışırım. Herkese iyi günler diler ve saygılar sunarım.
Sayın msofuoglu ,pardon hesaplama ben yanlış yazmışım kusura bakmayın. Sizin dediğiniz mantıkta olacak. Tablonuzda tavsiye ettiğiniz yerleri değiştirip deneyeceğim ve geri dönüş sağlayacağım size. Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.

denese

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2019
02-03-2026
Sayın denese, yardımınız ve alaknız için öncelikle teşekkür ederim. Tda böyle bir çalışmaya ihtiyacım var. Konudan muzdarip olanların da katkısıyla zamanında oluşturulmuş bir tablo. Bu tablodaki bilgileri kağıt üzerinde mevzuat anlamında uygulayabiliyorum ancak bunu excele dökme ve burda uygulama konusunda problem yaşıyorum. Bu tabloyu kendi çalışma tabloma yerleştirmem lazım ama nasıl :-(
#2 numaralı mesajın ekini incelediniz mi?

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
22/12/2022
İsteğinize göre düzenlenmiş dosyanız.

Ekli dosyalar

ozanyakar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
02-01-2029
İsteğinize göre düzenlenmiş dosyanız.
Sayın çıtır elinize sağlık , geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Bu formülü arıyordum kaç zamandır. Değerli vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

ozanyakar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
02-01-2029
Sayın ozanyakar,
Sayın msofuoglu , geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Tablonuz doğru hesaplama yapıyor. Dediğiniz gibi excel tablomu indiremediğiniz için anlaşamadık. :) Elinize, emeğinize sağlık. Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
22/12/2022
Sayın çıtır elinize sağlık , geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Bu formülü arıyordum kaç zamandır. Değerli vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim.
Estağfurullah,kusura bakmak olur mu. Sayın ozanyakar. Sonuç olarak cevap verdiniz. Bazı forum üyeleri geç veya erken hiç cevap vermeye tenezzül etmiyor.Dönüş yaptığınız için ben teşekkür ederim.Sorunun çözüldüğüne memnun oldum.Kolay gelsin.

Son düzenleme: