Win 8 yükledikten sonra çıkan sorun ?

mehoaga

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 ve 2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-06-2025
Değerli arkadaşlar;
Ben bir yerde hata yaptım ama hangisinde yaptım bulamadım. O yüzden fikirlerinize ihtiyacım oldu.
Şimdi Windows 7 desteği sona erdi diye Windows 8 i yükledim. Etkinleştirip güncellerinide aldım. Buraya kadar sorun yok.
Geçen gün burda sayfada paylaşım yapmıştım ""vb.net le ilgili".
Elimde olan CD den Wisual studio 2010 u kurdum. Bunun key'ini gireyimde etkinleştireyim diyordum ki programı açtım. Açılırken bu ürünün lisans sahibi mail adresim yazıyor. Birde Win 8 kurulurken mail adresi istiyor. Outlook hesabı. Onuda girdim. Her neyse birkaç gün böyle kullanıyordumki Microsoft'tan mail geldi. Açtım okudum ama bişey çıkaramadım. Açıkcası bir yerde hata yaptım ve Microsoft'a yakalandım galiba. Ekte gelen maili sizle paylaşıyorum. Win 8 etkin şekilde tamam. Outlook hesabı var oda girildi tamam VS 2010 yüklü oda tamam. Hatam Win 8 demi yoksa VS 2010 damı yoksa posta hesabımdamı.
Sizden ricam nerde hata yaptım acaba. Fikirlerinize ihtiyacım var.

Ekli dosyalar

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba, Göndermiş olduğunuz mailde yenilenen kullanım koşulları hakkında bilgilendirme mevcut görülmekte.
Söz konusu Win7 den Win8x e yükseltmeniz yanlış bir tercih olmuş. Zira Win 8x in de desteği sonar ermişti. Ve kullandığınız Visual Studio 2010'un da desteği 14 Temmuz 2020 da sona erdi (Bu listeden görebilirsiniz.). Bu gelen mailde Windows, Office, Visual Studio dan her hangi birini işaret ediyor olabilir. Hizmet sözleşmesinin tamamına yada SSS alanına göz gezdiriniz, daha net bir bilgiye ulaşabilirsiniz.

*Windows 10'a yükseltmeniz hem bilgisayarınızın performansını arttırır, hemde güncellemelerle güvenliğinizi bir tık daha arttırmış olursunuz.
Kullanmış olduğunuz Hantal olan Win 8x den biran önce kurtulun derim.

İyi çalışmalar.

mehoaga

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 ve 2007
30-06-2025
Sayın netzone ;
Değerli yanıtınız için tşk ler. Biraz daha win 8 takılayım baktım olmuyor dediğiniz gibi yapacak bir şey yok win 10'a geçiş yapacacağız mecburen. Kalın sağlıcakla.