WebBrowser'dan kopyalanan resmi bir klasöre yapıştırmak (Kayıt etmek)

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Ofis 2007
Kod:
Set nesne = WebBrowser1.Document.Body.createControlRange()
i = 0
For Each a In WebBrowser1.Document.Images
nesne.Add WebBrowser1.Document.Images(i)
nesne.execCommand "Copy"
 i = i + 1
Range("a1").PasteSpecial
Next
Yukardaki kod ile WebBrowser'de açık olan web sayfasındaki resimleri Excel'e shape olarak yapıştırıyor.
Kodlardaki
Kod:
Range("a1").PasteSpecial
satırını silip. Makrodaki döngüde "Next" yazılı satırda durduğumuzda, kopyalanmış resmi manuel olarak bir klasöre .jpg dosyası olarak yapıştılabiliniyor. Bu işlemi Makro ile yapmak mümkün mü?

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26/06/2023
Bunun için exceli nie kullanıyorsun ki ? Sayfayı farklı kaydet images diye klasör oluşuyor. Bütün resimler atılıyor

askm

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2010-2016
Sayın hlojan. Webden veri çekme işleminin yanında foto da çekilecekse gereklidir. 100 sayfadan veri çekeceksiniz diyelim. Buradaki resimleri nasıl alırsınız. Sizin dediğiniz gibi işlem yapacak olursak 1 saat, makro ile 10dk olabilir.

Sayın Ali Cimri benzer konu başlığını bende açmıştım. Aşağıdaki linkden verileri indiriyorum. Ama tüm resimleri indiriyor. Sınırlama div veya table olaran sınırlama getiremedim. İşinize yarasa kodlar Murat Beyin 2 çalışmasından alıntıdır.

http://www.excel.web.tr/f48/web-sayfasyndan-resim-alma-t153574.html

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Ofis 2007
Sayın hlojan
Başka bir arkadaşın benzer sorusuna, sizin verdiğiniz cevabı vermiştim, gerçekten de daha mantıklı. Ancak konuyu böyle bir işlemin vba ile olabilirliği açısından açmıştım.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Ofis 2007
Sayın askm
Zaten formdaki sorunuz üzerine bu iş kafama takıldı. Konu üzerine araştırma yaparken böyle durumla karşılaştım.
Sizin sorunuzdaki amaç o siteden sadece büyük resimleri almak ise indirdiğiniz klasördeki dosyaların boyutunu test edip, boyutu 10 kb'den küçükleri silebilirsiniz.

askm

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2010-2016
Eğer sonuç bulabilirseniz. Burada paylaşırsanız sevinirim. Ben şimdilik belirttiğim şekilde indiriyorum. Zaten aynı resimleri mükerrer indirme engeli var. 15-20 sayfa arasında bütün resimleri 1-2 dk içerisinde indiriyor.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26/06/2023
Sayın hlojan. Webden veri çekme işleminin yanında foto da çekilecekse gereklidir. 100 sayfadan veri çekeceksiniz diyelim. Buradaki resimleri nasıl alırsınız. Sizin dediğiniz gibi işlem yapacak olursak 1 saat, makro ile 10dk olabilir.

Sayın Ali Cimri benzer konu başlığını bende açmıştım. Aşağıdaki linkden verileri indiriyorum. Ama tüm resimleri indiriyor. Sınırlama div veya table olaran sınırlama getiremedim. İşinize yarasa kodlar Murat Beyin 2 çalışmasından alıntıdır.

http://www.excel.web.tr/f48/web-sayfasyndan-resim-alma-t153574.html
İDM ( İnternet Download Manager ) kurun. Bu program indirme programı. Ama bir özelliği daha var site kopyalama. A dan Z ye www.Örnek.com sitesindeki bütün sayfadaki http klasörü ve alt klasörler dahil hepsini vakum gibi çeker.çekmek istedğiniz türü JPEG yapın yeterli. Makrodan bin kat daha hızlıdır.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Ofis 2007
Sayın hlojan
Konuyu açarken belirttiğim gibi herhangi bir şekilde hafızadaki kopyalanmış bir dosyayı istediğim klasöre yapıştıran kod araştırıyorum. Bu hafızadaki dosyanın web'den gelmesi önemli değil.