Web sitesi şifreli bölümü açma

Excel Vers. ve Dili
2010
merhaba arkadaşlar web sitesinde adres değişmeden http://www.veliyebilgi.com girdiğimde okul girişini tıkladığımda sayfa adresi değişmeden web sitesi içinde ayrı bir modül açılıyor. userformda browser ile okul girişine kurumsal şifre ile nasıl açabilirim.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Merhaba.
Konu hakkında pek bilgim yok ve desteğe devam etme durumunda da değilim ama fikrimi belirteyim.
Bağlantı adresini verdiğiniz sayfanın kod bolümüne bakıldığında ilgili tablo alanına ait bilgiler aşağıdaki gibi.
Sanıyorum aşağıdaki bilgilerden hareketle excel belgesindeki bilgileri ilgili web sayfası alanlarına aktarmak mümkün olmalı diye düşünüyorum,
Forumda, web sayfası şifreli giriş gibi arama yaparsanız birçok örnek olduğunu hatırlıyorum (bu tür web sayfası giriş olayını ben hiç kullanmadım).
Rich (BB code):
<div id="GirisAlani">

<input name="txtKullaniciAdi" type="text" id="txtKullaniciAdi" style="width:140px;">
<input name="txtSifre" type="password" id="txtSifre" style="width:140px;">

Excel Vers. ve Dili
2010
teşekkür ederim tek sıkıntım web sitesine girdikten sonra okul girişine tıklamak gerisini çözerim.

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Selamlar,
Kod:
WebBrowser1.Document.GetElementById("txtKullaniciAdi").Value = "kullanıcı adınız"
WebBrowser1.Document.GetElementById("txtSifre").Value = "şifreniz"

Excel Vers. ve Dili
2010
aşağıdaki şekilde yaptım fakat hata verdi.
UserForm1.WebBrowser1.Navigate ("http://www.veliyebilgi.com/")
Application.Wait (Now + TimeValue("0:00:01"))
WebBrowser1.Document.GetElementById("txtKullaniciAdi").Value = "xxxxx"
WebBrowser1.Document.GetElementById("txtSifre").Value = "xxxxxx"

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Aşağıdaki gibi deneyin:
Kod:
Sub web()
Userform1.WebBrowser1.Navigate ("http://www.veliyebilgi.com/")
beklevesure2
Userform1.WebBrowser1.Silent = True
Userform1.WebBrowser1.Document.GetElementById("btnOkul").Click
beklevesure2
Userform1.WebBrowser1.Document.GetElementById("txtKullaniciAdi").Value = "kullanıcı adınız"
Userform1.WebBrowser1.Document.GetElementById("txtSifre").Value = "şifreniz"
End Sub
Sub beklevesure2()
    a = 0
    Do While a <> 1
    DoEvents
    a = a + 1
    Loop
    Do While Userform1.WebBrowser1.ReadyState <> 4
        DoEvents
    Loop
    Do Until Userform1.WebBrowser1.Busy = False
        DoEvents
    Loop
End Sub

Son düzenleme:

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Merhaba.
Yine bilgiye dayanmıyor ama, ben de bir userform oluşturup, verilen kodları denedim.
Web tarayıcınızın Internet Explorer olup olmaması ile ilgili bir sorun galiba (ekrandaki uyarıda hata: Default tanımsız diyor).
Benim kullandığım varsayılan web tarayıcı G.Chrome ve
userform Int.Explorer üzerinden çalışıyor (mecburen diye biliyorum) ve ben de aynı sorunla karşılaştım.
İsterseniz bir de; varsayılan web tarayıcınızı Int.Explorer olarak değiştirip deneyin.
.

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Kodu güncelledim. Deneyiniz...

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
merhaba yukarıdaki kodu denedim fakat aynı hatayı verdi
Bahsettiğiniz hatayı hem evde hem işyerinde ben de aldım. Ancak son güncellediğim kodla hata sorunu kalmadı. İşyerinde denedim, sorun yaşamadım. Emin olmak için şimdi evdeki bilgisayarımda denedim, yine sorun yaşamadım.
Kodu birebir kopyalayıp, yeniden deneyiniz.

Excel Vers. ve Dili
2010
teşekkür ederim bende şimdi denedim evde çalıştı iş yerinde hata vermişti. güvenlik kodunu textbox kutusuna çekme imkanımız varmı

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Merhaba.
Ben de resim şeklindeki güvenlik kodunun, userforma nasıl alınacağını merak ediyorum doğrusu.
Zira, internet sayfasındaki resimi kopyalayıp örneğin paint'e yapıştırdığımda siyah bir resim ortaya çıkıyor.
Yine bilgiye dayanmıyor ama belki de sayfa kaynağındaki img id="imgKod" kısmından hareketle veya
bu nesnenin sayfadaki konumuna göre ekran görüntüsünü alarak birşeyler yapılabilir diye düşünüyorum.
Sonucu merak ediyorum ve umarım Sayın @leumruk çözümü verir.
.

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Merhaba.
Ben de resim şeklindeki güvenlik kodunun, userforma nasıl alınacağını merak ediyorum doğrusu.
Zira, internet sayfasındaki resimi kopyalayıp örneğin paint'e yapıştırdığımda siyah bir resim ortaya çıkıyor.
Yine bilgiye dayanmıyor ama belki de sayfa kaynağındaki img id="imgKod" kısmından hareketle veya
bu nesnenin sayfadaki konumuna göre ekran görüntüsünü alarak birşeyler yapılabilir diye düşünüyorum.
Sonucu merak ediyorum ve umarım Sayın @leumruk çözümü verir.
.
Sn. Ömer Baran,
Bu link için değil ama "eokul", "mebbis" gibi adreslerdeki güvenlik kodunu almayı başardım. Kodları toparlayıp ayrı bir başlıkta paylaşacağım.