Veri doğrulama, tablodan veri alma

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21.06.2018
Merhabalar;

Siparis sekmesindeki marka sütununa, VeriList sekmesindeki marka tablosundan veri doğrulama yaptırmak istiyorum.

Sorun şu ki bu tablo dinamik bir tablo, içerisine değerler eklenip çıkarılabiliyor. Her değer eklenip çıkardığımda yeniden veri aralığı seçerek veri doğrulama yapmak yerine,
sadece tabloya başvuru yaptırmak istiyorum.

aynı şekilde, kategori ve alt kategori sütunlarını da bu şekilde düzenlemek istiyorum. Mümkün müdür?

Saygılarımla

Ekli dosyalar

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Sorunuzu yanlış anlamadıysam Dinamik ad tanımlaması yapıp veri doğrulamada liste adresi yerine bu tanımladığınız adları kullanırsanız sorunuzu çözmüş olursunuz diye düşünüyorum.

Forumda dinamik ad tanımlamasıyla ilgili arkadaşlarımızın paylaşımlarını inceleyiniz.

iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
21.06.2018
Merhaba,

Sorunuzu yanlış anlamadıysam Dinamik ad tanımlaması yapıp veri doğrulamada liste adresi yerine bu tanımladığınız adları kullanırsanız sorunuzu çözmüş olursunuz diye düşünüyorum.

Forumda dinamik ad tanımlamasıyla ilgili arkadaşlarımızın paylaşımlarını inceleyiniz.

iyi çalışmalar.
Merhaba ;

Önerdiğiniz konuyu inceledim, tam olarak istediğim şey olmasa da aynı sonucu verecek gibi görünüyor. Fakat konu maalesef benim excel yeteneklerimi biraz aşıyor. Hazır bir çözüm çok daha faydalı olur. Teşekkür ederim

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Ekteki dosyada marka için örnek bir tanımlama yaptım inceleyiniz.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
21.06.2018
Merhaba,

Ekteki dosyada marka için örnek bir tanımlama yaptım inceleyiniz.

İyi çalışmalar.
Evet işime yarıyor, ad tanımlamasındaki formülünüz de gayet sadece ve anlaşılır. Çok teşekkür ederim.