veri aktarımı

merhaba arkadaşlar veri aktarma konusunda bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim userform üzerinde 4 tane textbox kusu var textboxlara girdiğim bilgilerin aynı anda 2 ayrı excel sayfasına gitmesini istiyorum.1.sayfaya bilgiler ilgili sütünlara altalta sıralanacak şekilde 2.sayfada ise mesela textbox1 a3,textbox2 b4 textbox3 c7 hücresine gidecek ve userform 2.bilgi girişi için hazır hale gelecek

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
Dosyanızı gönderebilirseniz belki daha fazla yardımcı olabiliriz.

dosyayı ekte gönderdim userformda bilgileri girince sayfa1 eilgili sutunların altına sıralama yapsın sayfa2 de ise öğrenciye ait sonuç belgesine göndersin ve user form 2. öğrenciye ait bilgileri girmek üzere boş hale gelsin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
merhaba,
sayfa2 ne yapmak istediğini anlayamadım ama
veri aktarımı konusunda sana yardımcı olacak dosyayı gönderiyorum.
en azından birinci sayfaya verileri form aracılığıyla katarabilirsin, diğer sayfayı da kodlara bakarak yapabilirsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
@isakarakus, sanırım dosyayı eklemeyi unuttunuz. :hey:

merhaba sayfa2de öğrencilere tek tek sonuç belgesi vermek istiyorum dosyayı eklemeyi unutmuşsunuz yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

sayın isa hocam dosyayı bulamadım sorunumu çözmem için yardımınıza ihtiyacım var cevabınızı bekliyorum

değerli arkadaşlar veri aktarımında yaşadığım bir sorunla ilgili olarak ekli bir dosya gönderdim ama hala cevap alamadım yardımcı olursanız sevinirim sayın isa hocam dosyayı ekte gönderdim demiş ama ben bulamadım iyi çalışmalar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Net textboxunda 3 yanlış 1 doğruyu götürecek şekilde bir hesabı otomatik yapması gerekecekmi yoksa bunu el ile hesaplayıpmı gireceksiniz.

levent bey öncelikle teşekkür ederim 1 saattir soruma cevap gelmeyince acaba yanlış bir şey mi yaptık diye meraklandıım sorunuma gelince hesabı otomatik olarak yapacak

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Þimdi bir örnek hazırlıyorum sizi daha fazla bekletmeyelim.

sakın yanlış anlamayın sizi eleştirmek anlamında yazmadım emeği geçen herkesi cani gönülden tebrik ediyorum siz paylaştığınız bu bilgilerle en güzel cümlelere layıksınız ben bir an acaba sıktırdık mı diye endişelendim hepsi o kadar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örneği inceleyiniz.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
1 saattir soruma cevap gelmeyince
Sanırım üyelerimizi belli bir standarda alıştırdık. :D
Kalite açışından güzel durum, ancak diğer taraftan tüm bu faaliyetlerin gönüllülük esasına göre yapıldığını düşününce fazla bir beklenti de yanlış olur.
Sorulara belli bir sürede hatta her hangi bir cevap verme garantimiz yok.
Tek bilmenizi rica ettiğim husus; hepimiz iyi niyetle ve gayretle en kısa sürede sorunları çözmeye çalışıyoruz. :arkadas:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
merhaba arkadaşlar
çok özür dilerim,
mazeret kabul edilir mi bilmem ama işimden dolayı bazen böyle yarım kalabiliyor.
dosyayı da unuttmuşum.
kusura bakmayın hemen gönderiyorum.
bu arada sn @leventm'in de dosya gönderiş ama ben yinede göndereyim
mesajım yarım kalmasın.

merhaba arkadaşlar öncelikle dünkü aceleciliğim konusunda hepinizden özür diliyorum ekteki tabloyu inceledim evet istediğim bu şekildeydi ancak sayfalaraaktar ve sil düğmeleri çalışmıyor koddaki s1=satırı hata veriyor yardımcı olursanız memnun olurum teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Eğer sayfa isimlerini değiştirdi iseniz hata verir sadece kod içinde sayfa isimlerini tekrar düzenlemeniz gerekir. Tekrar denedim hiç hata vermedi.

hocam çok özür diliyorum ama yine denedim aktar deyince s1=satırı sarı renkte hata veriyor sayfa isimlerini değiştirmedim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Çok ilginç bende hiç sorunsuz çalışıyor,o satırda tek hata verecek nokta sayfa adındaki farklılıktır. Þüöyle deneyin sayfa1'in ve sayfa2'nin adlarını hem sayfada hemde kodların içinde değiştirerek deneyin.

arkadaşlar s1=satırı sarı renkte hata veriyor hata mesajı şu methods sheets of objekt ...